Prienų „Žiburio“ gimnazijoje – viktorina apie Lietuvos istoriją

Kovo 9 dieną Prienų „Žiburio“ gimnazijos istorijos mokytojos Vida Degutytė ir Vilija Juodsnukienė kartu su gimnazistais ir Prienų švietimo centru organizavo konkursą, skirtą Lietuvos Nepriklausomybės atkūrimo dienai paminėti. Gimnazijoje vyko 6–8 klasių mokiniams viktorina „Nepriklausomybės keliu. Lietuvos valstybės dienos“.

Konkurse dalyvavo septynios komandos iš 6 rajono mokyklų. Pirmiausiai mokiniai turėjo pristatyti savo komandą ir mokyklą, vėliau atsakyti į klausimus, susijusius su Lietuvos valstybingumo istorija.

Gimnazijoje toks konkursas rengiamas jau antrus metus ir pretenduoja tapti tradiciniu. Šių metų nugalėtojais tapo mūsų artimiausi kaimynai – „Ąžuolo“ progimnazijos „Giliukų“ komanda.

Sveikiname!

 

Vilija Juodsnukienė, gimnazijos istorijos mokytoja

 

 

Domanto Milaševičiaus nuotraukos

 

 

Geriausiais Lietuvos istorijos žinovais panoro tapti 42 gimnazistai

 

Audra, Dailė ir Lietuva. Kokia transporto priemonė sieja šiuos pavadinimus ir garsų 1989 m. žygį? Kokie vienintelės karališkosios Lietuvos valdovų poros vardai? Kuriame sovietiniais metais leistame leidinyje buvo užrašoma „Perskaitęs duok kitam! Jei gali – padaugink“. Į tokius ir panašius klausimus, kurių buvo 60, per vieną valandą galėjo atsakinėti visi Lietuvos gyventojai pirmą kartą organizuotame respublikiniame konkurse „Lietuvos istorijos žinovas“. Konkurso, skirto Lietuvos Nepriklausomybės atkūrimo 25–mečiui paminėti, organizatoriai – Lietuvos istorijos mokytojų asociacijos nariai.

Pasitikrinti istorijos žinias nepabūgo ir 42 gimnazistai. Geriausiai iš visų sekėsi trečiokui Vytautui Mitkevičiui.

Sveikiname!

Taip pat skaitykite