Prienų „Žiburio“ gimnazijoje – baigiamoji Jaunųjų kalbininkų konkurso šventė

 Lietuvos Respublikos jaunųjų kalbininkų konkursas, skirtas kalbininkams J. Kazlauskui ir A. Lyberiui atminti, pradėtas organizuoti 1999 metais Prienų „Žiburio“ gimnazijos lietuvių kalbos mokytojos Marijos Vitkauskaitės iniciatyva. Dabar šis konkursas yra tradicinis, jį organizuoja gimnazijos lietuvių kalbos mokytojos. Kovo 20 dieną Prienų „Žiburio“ gimnazijoje vyko baigiamoji konkurso šventė.

Kalbos šventę mėgiamiausia Jono Kazlausko daina „Gervės skris į melsvą tolį“ pradėjo gimnazijos choras. Sveikinimo žodį tarė mokyklos direktorė Irma Šneiderienė, palinkėjusi mokiniams, kad jų kalba, kaip ir siela, būtų švari. Su gražiais linkėjimais konkurso dalyviams ir svečiams atvyko naujai išrinktas Prienų rajono savivaldybės meras Alvydas Vaicekauskas, mero pavaduotojas Egidijus Visockas, Švietimo skyriaus vedėjas Rimvydas Zailskas, gimnazijos kuratorė Renata Pavlavičienė, Birštono savivaldybės mero pavaduotojas Juozas Aleksandravičius ir Birštono savivaldybės Švietimo skyriaus vedėja A. Žiūraitienė.

Mokytoja Živilė Jurkšienė trumpai papasakojo konkurso istoriją, priminė lietuvių kalbininkus ir rašytojus, kurie ankstesniais metais tradicinės šventės proga skaitė gimnazistams paskaitas. Šiemet susirinkusiųjų laukė VU Filologijos fakulteto Baltistikos katedros vedėjo, docento Jurgio Pakerio paskaita. Paskaitoje docentas pasakojo apie kalbininką Joną Kazlauską, jo draugų, ypač Justino Marcinkevičiaus, atsiminimus, bandydamas apibrėžti tai, ką reiškia „įveikti atstumą“. Po paskaitos docentas mielai atsakė į mokinių klausimus.

Per pertrauką jaunieji konkurso dalyviai bei jų mokytojai turėjo progos apžiūrėti gimnaziją, muziejų, o vėliau vertinimo komisija aptarė konkursui pateiktus darbus. Diplomais ir padėkos raštais buvo apdovanoti geriausių tiriamųjų darbų ir esė autoriai, padėkos įteiktos ir jų mokytojams, konkurso organizatoriams.

Liucija Ališauskaitė

Justės Olsevičiūtės nuotraukos

konkurso protokolas

 

 

 

 

Taip pat skaitykite