Prienų „Versmenei“ – 25 metai

IMGP5057

Vilija Čiapaitė

Laikmetis toks, kad dažnas ieško, kaip sveikai gyventi. Vieni stengiasi maistui naudoti tik savo užaugintas daržoves, vaisius, kiti gi sportuoja ir valgo tik dietologų nurodytą maistą, o dar kiti – vis dar paieškose.

Atsižvelgiant, kad tarp Lietuvos gyventojų nuolat auga mirtingumas nuo ligų, tiesiogiai susijusių su žmonių gyvensena: širdies ir kraujagyslių ligų bei vėžinių susirgimų, šalyje vis populiarėja sveikos gyvensenos judėjimas. Kaip žinia, jis Lietuvoje turi senas tradicijas. Jau praėjusio šimtmečio pradžioje garsieji Vydūnas, St. Šalkauskis, A. Maceina, K. Dineika savo filosofinių sistemų pagrindu suformulavo sveiko, darnaus žmogaus sampratą.

Pasėta sėkla sunkiai dygo, o išdygusi pradėjo augti ir vešėti.

Prienuose prieš 25 metus įsikūrė sveikos gyvensenos klubas „Versmenė“. Pirmieji žingsniai ir didelis susidomėjimas pritraukė nemažai entuziastų. Po šešerių metų pradėjusi klubui vadovauti dabartinė vadovė Teresė Leonora Kalantienė įpūtė dar daugiau idėjų. Jos vadovavimo metu buvo semiamasi žinių, informacijos, suformuota komanda, kuri domėjosi, kvietė tiek senjorus, tiek jaunus žmones įsilieti į būrį. Taip sveikos gyvensenos klubas tapo žinomu ne vienam krašto gyventojui.

Švenčiant jubiliejų buvo pasakojama, jog sveikuoliai propaguoja sveiką mitybą ir jos įpročių ugdymą, kūno mankštinimą bei grūdinimą, psichoemocinį pusiausvyros lavinimą bei dvasinį ugdymą, sveikatos kontrolę ir savikontrolę. Remiantis sveikos mitybos principais buvo organizuojamos popietės, kur moterys gamino maistą tik iš sveikatai naudingų produktų.

Kūno mankštinimas bei grūdinimas taip pat svarbus „Versmenės“ nariams. Būtent sveikuoliai vyksta į Palangos „Ruonių“ maudynes, per lygiadienį ridenasi nuo kalvų, mankštinasi, daug žingsniuoja su šiaurietiškomis lazdomis ir t.t.

Beje, keturis kartus sveikos gyvensenos klubas „Versmenė“ parsivežė LR Prezidento taurės fizinės sveikatos įvertinimo finalinio konkurso „Lietuvos sveikuolis“ taures.

Tačiau ne tik tai jie propaguoja. Beveik kiekviename renginyje sveikos gyvensenos klubo nariai dalyvauja su ryškia apranga, kuri išsiskiria iš minios. Juos gali matyti miške, sodinant sakuras, einant su šiaurietiškomis lazdomis, dainuojančius. Visų klubo veiklų nesuminėsi, tačiau jie visada šypsosi ir tiki, jog vis daugiau narių įsilies į jų gretas.

Pasak „versmeniečių“, šypsenos daro stebuklus ir sieloje jie visada jauni. Juk ryšys su gamta kiekvieną priverčia pakeisti požiūrį į savo, artimųjų gyvenimą.

Gražaus jubiliejaus proga klubo narius atvyko pasveikinti Prienų rajono savivaldybės meras Alvydas Vaicekauskas, administracijos darbuotojai, svečiai iš kaimyninių rajonų, kurie taip pat propaguoja sveiką gyvenseną, ir prieniškiai, vis dar nedrįstantys įsilieti į „Versmenės“ gretas.

O aš galiu pasidžiaugti, jog susirinkusieji šypsojosi. Juk šypsenai neatsilaiko niekas, tad tikiu, kad mes dar daugiau šypsosimės, domėsimės sveika gyvensena ir išdrįsime kartu ridentis nuo kalvos, maudytis vėsiame, o gal net ir šaltame jūros vandenyje, keliausime po kraštą su šiaurietiškomis lazdomis, gaminsime tik sveikuolišką maistą, nes klubo „Versmenė“ moterys, oi, kiek turi receptų, patarimų, kaip gaminti! Ir taip norisi paraginti klubo moteris išleisti knygą, kurioje jos pasidalintų savo išmintimi su visuomene.

Taip pat skaitykite