Prienų „valstiečiai“ ilgai nesvarstė ir dar dvejiems metams Laimutę Jančiukienę perrinko skyriaus pirmininke 

Vacys Staknys

Lapkričio 17 d. Prienų KLC konferencijų salėje vyko LVŽS Prienų skyriaus ataskaitinis-rinkiminis susirinkimas. Gan gausiai susirinkę rajono „valstiečiai“ išklausė pirmininkės Laimutės Jančiukienės ataskaitą apie skyriaus veiklą. Pasak skyriaus vadovės, rinkėjai nenusisuko ir 3 partiečiai buvo išrinkti į Tarybą, o daugumą laimėję socialdemokratai pasiūlė prisijungti prie valdančiosios daugumos. Kvietimas buvo priimtas ir skyriaus pirmininkė buvo išrinkta vicemere. Jai buvo pavesta kuruoti socialinę ir sveikatos sritis.

L. Jančiukienė pristatė partiečiams strateginius savivaldybės planus, apie savo veiklą Taryboje pasisakė ir jos nariai. Skyriaus nariai panoro sužinoti, kaip Tarybos nariai sprendžia ūkininkų problemą – žemės mokesčio padidėjimą. Jonas Vilionis pabandė pasakyti, jog šis klausimas turi būti svarstomas Vyriausybės lygiu, ir toks atsakymas sulaukė nepasitenkinimo šurmulio. Gelbėti situaciją ėmėsi L. Jančiukienė, kuri pranešė, jog svarstymai savivaldybėje jau vyksta ir yra pasiūlymų dviem punktais mažinti koeficientą (nuo 1,4 iki 1,2), kuris stabilus jau 8 metus.

Kai atėjo laikas rinkti naują skyriaus vadovybę, susirinkusieji nebuvo itin išradingi ir palaikė L. Jančiukienės norą dar dvejus metus užimti skyriaus pirmininkės postą. Šūkis „bendru sutarimu“ tapo visų rinkimų leitmotyvu, ir pirmininkė, ir valdyba buvo perrinkta akimirksniu. Tiesa, prie buvusios komandos prisijungė vienas gan jaunas asmuo.

Skyriaus pirmininko pavaduotoja liko Rita Keturakienė. Pasveikinti prieniškius atvyko partiečiai iš Kauno miesto ir Alytaus miestų bei Varėnos rajono skyrių.

Vėliau diskusija vyko prie puodelio kavos.

Taip pat skaitykite