Prienų trečiojo amžiaus universiteto (TAU) mokslo metų užbaigimo akordai

IMGP8089

Vilija Čiapaitė

Kai alyvos apsunkusiomis kekėmis džiaugsmingai praneša, jog pavasarį tuoj keis vasara, gausus būrys Prienų trečiojo amžiaus universiteto (TAU) lankytojų užbaigia šiuos mokslo metus. Jie džiaugiasi, kad papildė savo bagažą žiniomis. Ir tai puiku, nes visus mokslo metus vyko susitikimai su profesionaliais ir nestojančiais patirčių lektoriais, pranešėjais. Be abejo, vyko ir daug įdomių kelionių. Visa tai brandaus amžiaus sulaukusiems TAU lankytojams suteikia ne tik gyvenimo prasmės, bet ir žinių, kurios kaskart vis darosi įdomesnės. Taip pat jie sėmėsi ne tik žinių, bet ir bendravo, dalinosi gražiomis akimirkomis.

Prienų trečiojo amžiaus universiteto (TAU) gretos pildosi ir tai puiku, nes brandaus amžiaus žmonės jau nebenori sėdėti namuose. Jiems svarbūs ir malonūs susitikimai!

Baigiamojo mokslo metų akordo proga TAU lankytojus pasveikinti atvyko Prienų r. savivaldybės meras Alvydas Vaicekauskas, vicemerė Jūratė Zailskienė.

Didelio susidomėjimo sulaukė susitikimas su menininke, laidų vedėja Nomeda Marčėnaite. Ji sakė, jog kiekvienas žmogus yra unikalus ir savo savivertę gauna arba negauna nuo vaikystės. Be to, daugelis turi vidinį kritiką, kuris nieko gero neduoda ir kaip auglys veši mumyse, todėl kiekvienas turime keistis, tobulėti. Nomeda Marčėnaitė sakė, jog neturime į daugelį darbų dėti didelius lūkesčius, kad taip išvengtume nusivylimų. Visa tai ypač svarbu, nes su amžiumi nepastebimai keičiamės. Tokie pokyčiai ypač svarbūs kūryboje, gyvenimo kokybės paieškose. Nomeda Marčėnaitė kiekvieną pasakojimą motyvavo savo asmenine patirtimi ir tai buvo puikus bei nuoširdus ryšys tarp klausytojų ir pačios Nomedos.

Prieš beveik šešerius metus įsteigtas Trečiojo amžiaus universitetas (TAU) Prienuose suteikė galimybę vyresniems žmonėms siekti mokslų, nes ne veltui sakoma, kad kiekvienas, kuris nustoja mokytis, pasensta, nesvarbu, ar jam dvidešimt metų, ar aštuoniasdešimt. Taigi reikia žinoti, kad kiekvienas, kuris mokosi, išlieka jaunas, o Trečiojo amžiaus universiteto įleistos šaknys Prienuose siūlo galimybę ir prieinamumą mokytis visą gyvenimą.

Taip pat skaitykite