Prienų rajono verslo atstovai svečiavosi sėkmingai dirbančiame krašto „bankelyje“

Jonas Kavaliauskas

Sausio 31 d. Kauno pramonės, prekybos ir amatų rūmų Prienų atstovybės nariai lankėsi vienintelėje mūsų krašte likusioje finansinėje įstaigoje – kredito unijoje „Prienų taupa“.Pirmoji kredito įstaiga buvo įsteigta 1847 metais Vokietijoje. Lietuvoje pirmasis kredito kooperatyvas buvo įkurtas 1871 metais. Kredito unija „Prienų taupa“ su 150 00 eurų įstatyminiu kapitalu buvo įkurta prieš 25 metus. Šiuo metu unija valdo 12 mln. eurų aktyvų. Indėliai sudaro 11 mln. eurų, išduodama 8 mln. eurai paskolų.

„Ūkininkų bankelis“, kaip dažnai liaudyje vadina kredito unija „Prienų taupa“, liko vienintelė fizinė finansinė įstaiga Prienų krašte. Pasak kredito unijos administracijos vadovo Rimanto Slavinsko, įstaiga dirba pelningai, bet pelnas nėra tikslas, jis nukreipiamas į kapitalo augimą. O šis faktas rodo, kad unijos finansinė veikla stabili ir užtikrina klientų lėšų saugumą. Anot Rimanto Slavinsko, LCKU sukurta kryžminės garantijos sistema apsaugo uniją nuo bankroto. Kryžminę garantiją Prienų unijai „Prienų taupa“ suteikia kitos 44 įstaigos, kurios priklauso Lietuvos centrinei kredito unijai.

Kredito unijos administracijos vadovas pabrėžė, jog visų klientų lėšos yra apdraustos, kaip ir bankuose. „Mes esame vietinė finansinė įstaiga, kurioje kiekvienas klientas yra asmenybė, o ne skaičius klientų sąraše“, – teigė R. Slavinskas. Susitikime dalyvavę verslininkai domėjosi prisijungimo prie kredito unijos sąlygomis ir galimybėmis. Į visus klausimus buvo atsakyta atvirai ir išsamiai. Taip pat buvo akcentuota, jog įstaigos paslaugų paketas realiai atitinka klientų lūkesčius ir nuolat tobulinamas.

Pasak R. Slavinsko, svarbiausias „Prienų taupos“ tikslas – tapti krašto žmonių ir įmonių pagrindine finansine įstaiga. „Mūsų išskirtinumas – tai betarpiškas bendravimas tarp kredito įstaigos darbuotojų ir klientų. Mums kiekvienas klientas labai svarbus. Kita vertus, norime, kad mūsų įstaiga taptu svarbiu finansiniu patarėju kiekvienam krašto žmogui, įmonei“, – pabrėžė kredito unijos „Prienų taupa“ administracijos direktorius.
Verslininkai palaikė „Prienų taupos“ norą tapti krašto banku ir siūlė ieškoti nestandartinių klientų pritraukimo būdų.

Taip pat skaitykite