Prienų rajono valdantieji ūkininkų neišgirdo

Arūnas Vaidogas

Vacys Staknys

Vasario 29 d. vykusiame Prienų rajono savivaldybės Tarybos posėdyje buvo svarstomi ir du klausimai, kurie buvo svarbūs rajono ūkininkų bendruomenei. Jų projektus paruošė opozicijos atstovas Arūnas Vaidogas. Pasak opozicijos atstovų, sprendimų projektai buvo suderinti su Prienų ūkininkų sąjunga.

Vienas jų – sprendimo projektas, kuriame buvo siūloma 2024 metais kompensuoti ūkininkams 50 % sumokėto žemės mokesčio. Valdančiųjų balsais jam nebuvo pritarta (15). Jų sprendimo nepakeitė ir ūkininkų raginimai atsižvelgti į bendrą situaciją žemės ūkyje.
Taip pat valdantiesiems nepadarė įtakos informacija, jog ūkininkai aktyviai dalyvauja seniūnijų socialiniame gyvenime, remia renginius ir užtikrina darbo vietas.

Alvydas Vaicekauskas

Meras Alvydas Vaicekauskas pabrėžė, jog sunkiai besiverčiantiems ūkininkams bus padėta iš rėmimo programos. Tiesa, buvo patikslinta, jog dabar vyksta derybos su ūkininkais, kokie punktai bus įtraukti į bendrą rėmimo sąrašą.
Valdantieji nepritarė ir antram opozicijos pateiktam sprendimo projektui dėl žemės mokesčio koeficiento sumažinimo 2025 metais. Opozicija ir ūkininkai siūlė 2025 m. žemės mokesčio koeficientą sumažinti nuo 1,4 iki 0,7. Bet šis pasiūlymas valdančiųjų balsais buvo atmestas. Savo ruožtu jie pasiūlė žemės mokesčio koeficientą sumažinti 0,2 punktais iki 1,2. Tokiam savo sprendimui valdantieji pritarė.
Nusivylę ūkininkai palikdami salę pakvietė Tarybos narius pasivaišinti ūkininkų vaišėmis.

Taip pat skaitykite