Prienų rajono gimnazijose beveik 3 kartus sumažėjo neišlaikiusių matematikos brandos egzamino, bet jų procentas vis dar didesnis nei Birštono gimnazijoje

bb83e32ad2c52c9968b3b126fb6faeb0 2

kvitrina.com

Abiturientai laikė brandos egzaminus. Portalo kvitrina.com žiniomis, Birštono gimnazijoje neišlaikiusiųjų procentas nuo 17,6 sumažėjo iki 13. Prienų rajono gimnazijose neišlaikiusių procentas stulbinančiai pagerėjo – nuo 57 iki 20. Visgi, jis vis dar išlieka didelis.

Prienų rajono savivaldybės administracijos Švietimo ir sporto skyriaus vedėjas Rimvydas Zailskas šių metų matematikos brandos egzamino rezultatus vertino pagal bendrą situaciją šalyje. Anot jo, atitrūkimas nuo šalies vidurkio ženkliai sumažėjo, ir tai džiugina. Praeitais metais skirtumas siekė 22 procentus nuo šalies vidurkio (57/35), šiemet tik 5 procentai – 20/15. R. Zailskas mano, kad daug lemia pačių mokinių pastangos mokytis ir norėti įgyti žinias. Deja, pasak vedėjo, dabartinė Z karta nelabai draugauja su matematika, nes šis dalykas reikalauja dėmesio, o dabartinis jaunimas viską nori gauti be didesnių pastangų.

„Dabartinė karta gerai susipažinusi su informacinėmis technologijomis, bet kaip vartotojai, o ne kūrėjai, todėl mažėja ir stojančiųjų į IT specialybes, nors tai garantuotų ateitį“, – mintimis dalijosi R. Zailskas.

Taip pat skaitykite