Prienų krepšinio komandos triumfas – galvos skausmas savivaldybei?

IMGP7844Prienų „TonyBet“ krepšinio komandos triumfas LKF taurės varžybose suteikė prieniškiams ne tik džiaugsmo. Štai rajono savivaldybė atsidūrė kryžkelėje – ar paskatinti komandą finansiškai?
Situacija išties pikantiška, nes 2014 metų biudžete komandos paramai numatyta 70 tūkstančių litų mažiau nei 2013 metais. Bet realiai parama yra dar mažesnė, nes šiame sezone 25% nuo pajamų už parduodamus bilietus į komandos rungtynes atitenka Prienų sporto ir pramogų arenai. Taip pat visi komandos žaidėjai savo gyvenamąją vietą deklaravo Prienuose, o tai reiškia, jog į savivaldybės biudžetą patenka ir nuo kiekvieno krepšininko priskaičiuotas gyventojų pajamų mokestis, taip pat sumažindamas realią paramą.
Prienų rajono savivaldybės Taryboje nemažai narių, manančių, jog viena geriausių šalies komandų per daug lepinama, o kitos sporto šakos gauna tik trupinius. Iš kitos pusės turime pripažinti, jog nei viena kita sporto šaka nesurenka tiek žiūrovų į savo varžybas, nors atskirų Prienų rajono sportininkų ir komandų pasiekimai yra aukšto lygio ir taip pat verti paskatinimo.

karpiai_100x100mm_CMYK-700x700

Deja, bet savivaldybės biudžeto dalybos vyksta gan chaotiškai – į viena suplakama sveikatingumo ir didžiojo sporto parama.
Iš tiesų, yra ir kitas niuansas – savivaldybė, suteikdama paramą tokio lygio komandai, realiai išleidžia pinigus savireklamai. Ir ne tik. Už tų lėšų slypi ir pasididžiavimas savo kraštu.
Prisimenu, jog planuodami paramą sporto klubams, mūsų išrinktieji teigė, kad visada padės tam klubui, kurio biudžetas formuojamas daugiausiai iš privačių lėšų.
Krepšinio klubo „Prienai” biudžetas šiame sezone 1,3 mln. litų. Savivaldybės įnašas siekia 130 000 Lt – 10% biudžeto.
Pirmadienį posėdžiavę krepšinio klubo „Prienai” valdybos nariai nutarė, jog komanda turi būti paskatinta už laimėtą LKF taurę, bet jei privatūs rėmėjai pritarė šiai minčiai, tai savivaldybės atstovai tokių įsipareigojimų be Tarybos pritarimo priimti negali.

Primename, jog net valdančioji koalicija nėra vieninga šiuo klausimu, todėl sunku prognozuoti, kaip praeis balsavimas.
LSDP Prienų skyriaus pirmininkas Alvydas Vaicekauskas sakė, jog tikrai didžiuojasi Prienų krepšininkų pasiekimu ir mano, kad komandos skatinimo klausimu būtina diskusija: „Reikia susėsti ir nuspręsti”.

reklama_issimoketinai_padangos-02„Teistvarkių” lyderis rajone Vytautas Kamblevičius taip pat teigė, kad jam smagu stebėti gerą Prienų krepšinio komandos žaidimą. Seimo narys įsitikinęs, jog komanda užsitarnavo paskatinimo, ir šiuo klausimu jis su partiečiais tikrai diskutuos.
Ir dar. Džiaugtis ir maudytis šlovės spinduliuose moka dažnas. O kas toliau?

Karolis Urba

Taip pat skaitykite