Prienų krašto šventės pradžios akcentai – paroda ir ES ir NATO vėliavų pakėlimas Laisvės aikštėje

Vacys Staknys

Gegužės 17 d. Prienų Laisvės aikštėje buvo demonstruojama Prienų krašto muziejaus paroda „Laisvės žvalgas“ apie legendinio partizano Juozo Albino Lukšos gyvenimą. Kartu biudžetinių įstaigų darbuotojų, mokinių, šaulių bei galingo LSDP desanto apsuptyje vyko ES ir NATO vėliavų pakėlimo ceremonija. Grojo Lietuvos Kariuomenės Oro pajėgų orkestras, o meras Alvydas Vaicekauskas pranešė, jog šis renginys – tai Prienų krašto šventei skirtų renginių ciklo pradžia.

Renginyje dar kalbėjo LSDP pirmininkė Vilija Blinkevičiūtė ir Seimo narė kraštietė Rasa Budbergytė. Po vėliavų pakėlimo renginio dalyviai skubėjo į „Žiburio“ gimnaziją, kur turėjo prasidėti konferencija „O kas gi tu esi, Tėvyne, jei ne mes“ (Justinas Marcinkevičius), kurioje pranešimus skaitė LSDP pirmininkė Vilija Blinkevičiūtė ir karybos ekspertas, Lietuvos kariuomenės atsargos majoras Darius Antanaitis.

Visą savaitę vyks renginiai, o Prienų krašto šventės apogėjus numatytas gegužės 25 d. estradoje prie Nemuno, kur vyks Dainų ir šokių šventė „NEMUNAS – iš kartos į kartą“, skirta Lietuvos dainų šventės šimtmečiui.

Šventinių renginių ciklą užbaigs Sporto ir pramogų popietė gegužės 26 d. Paprienės laisvalaikio erdvėje.

Taip pat skaitykite