Prienų konservatorių surengtoje spaudos konferencijoje – planai, kaip atjauninti skyrių, ir valdančiųjų darbo niuansai

Vacys Staknys

Spalio 5 d. TS-LKD Prienų skyrius surengė vietinei žiniasklaidai spaudos konferenciją, kurioje dalyvavo skyriaus pirmininkas Jovydas Juocevičius ir Prienų rajono savivaldybės Tarybos narys Audrius Narvydas. 

Pasak J. Juocevičiaus, šiuo metu skyriaus sąrašuose yra 184 aktyvūs nariai. Per pusmetį skyrių papildė 8 nauji nariai ir 2 pasitraukė. Veikia jaunimo grupė ir tai, anot skyriaus pirmininko, gera pradžia bandant atnaujinti skyrių. J. Juocevičiaus  manymu, skyrius pribrendo permainoms, bet kelias nebus lengvas. Kalbėdamas apie artėjančius savivaldos rinkimus, skyriaus pirmininkas išsakė savo lūkesčius, kurie grindžiami viltimi, jog kitų metų kovo 5 d. pavyks iškovoti 3 ir daugiau vietų. Taip pat buvo pasakyta, jog skyriaus taryboje netrukus bus tvirtinamas kandidatų rinkiminis sąrašas, o skyriaus visuotiniame susirinkime vyks reitingavimas. Tiesa, konservatorių skyrių pirmininkams suteikta galimybė sąraše kandidatų eilės tvarką keisti savo nuožiūra, todėl galutinis sąrašas kol kas neaiškus. 

Tarybos narys Audrius Narvydas pateikė keletą pavyzdžių, kaip neefektyviai dirba valdančioji koalicija ir deklaruodama, kad rūpinasi rajono žmonėmis, neretai pamiršta savo pažadus. Tarybos narys priminė situaciją, kai buvo perimtas šilumos ūkis iš „Prienų energijos“ su paskirta šiai bendrovei gera „išeitine pašalpa“. Jo iniciatyva pradėtas procesas, kurį palaikė prokuratūra, bei AT sprendimas dėl 0,5 mln. eurų grąžinimo. Kartu A. Narvydas pabrėžė, jog rajono valdžia nenori padėti atgauti iš buvusios „Prienų energijos“ apie 300 000 eurų sumos, kuri buvo gauta kaip papildomos pajamos ir turi būti grąžinta šilumos gavėjams. Deja, anot A. Narvydo, savivaldybė nesiėmė iniciatyvos padėti gyventojams paruošti bendro kreipimosi į teismą ir pasiūlė kiekvienam atskirai kovoti dėl permokėtų lėšų. Tarybos nario teigimu, tai rodo realų valdančiųjų požiūrį į pagalbą gyventojams. A. Narvydas teigė nesuprantantis valdančiųjų sprendimo nepalaikyti sprendimo projekto dėl mokesčio sumažinimo vaikams, kurie lanko Prienų sporto centro būrelius, iki vieno euro per metus. Pasisakymai, jog toks mokestis nemotyvuos lankyti būrelių, nesuprantamas. Pasak Tarybos nario, jo padaryta trenerių apklausa rodo, kad neretai šie patys moka 5 eurų mokestį už vaikus, kurie tiesiog neturi pinigų, o sportuoti noras yra. Už tai, kad liktų 5 eurų mokestis, balsavo 9 valdančiosios koalicijos nariai, 8 nariai buvo už vieno euro mokesčio metams įvedimą. A. Narvydas pažymėjo, jog jo darbas – atstovauti rajono žmonėms ir naudotis suteiktomis galimybėmis gauti informaciją, teikti pasiūlymus. Todėl jis dažnai teikia paklausimus merui ir administracijai. Jo teigimu, tai – demokratijos išraiška.

Konservatoriai norėtų, kad viskas Taryboje vyktų skaidriau, tada ir paklausimų būtų mažiau. 

Taip pat skaitykite