Prienų irkluotojų noras turėti vietą valtims saugoti „išdžiūvo“ kaip ir Nemunas

IMGP8276

Viktoras Arbačiauskas

Rugpjūčio 20–23 dienomis Trakuose vykusiuose šalies U16, U19, U23 ir suaugusiųjų irklavimo čempionatuose garsiai skambėjo Birštono sporto centro irkluotojų vardas. Deja, Prienų KKSC irkluotojai neturėjo sąlygų pasiruošti čempionatui, nes neturi galimybės treniruotis. Valtys saugomos Škėvonyse, VšĮ „Birštono Nemunas“ patalpose, o tai tolokai nuo vandens. Rajono valdžios pažadai, jog šalia „Žiburio“ kalnelio buvusiame name, kuriame buvo laikomos valtys, bus įrengta nauja irklavimo bazė, liko tik kalbomis. Namas buvo parduotas ir iki šiol „puošia“ Nemuno pakrantę.

Tiesa, Prienų vardas visgi skambėjo, nes „meistrų“ grupėje irklavimo klubo „Prienų Nemunas“ irkluotojai Alvydas Varnas ir Raimundas Kernazickas porinių dvejetų valčių klasėje užėmė 2-ąją vietą iš 7 startavusiųjų. Garsiai skambėjo ir kraštiečio  Žygimanto Gališanskio vardas. Prieniškis, buvęs Birštono sporto centro trenerio Vytauto Domarko auklėtinis, laimėjo vienviečių valčių klasės varžybas, o antrąjį aukso medalį iškovojo aštuonvietės sudėtyje.

Lietuvos irklavimo federacijos prezidentas siūlė Prienų rajono valdžiai išnagrinėti galimybę Prienų KKSC irkluotojams treniruotis Birštone, o valtis, susitarus su LSU, laikyti buvusioje Birštono irklavimo bazėje. Bet kol kas Prienų irkluotojų noras turėti vietą valtims saugoti „išdžiūvo“ kaip Nemunas.