Prienų futbolo mokykla tapo „Nemuno futbolo centru“


Ignas Mineikis

Po Prienų rajono savivaldybės sprendimo perleisti futbolo vystymosi strategiją viešajai įstaigai „Nemuno futbolo centras“ šiemet įvairiose Lietuvos pirmenybėse dalyvauja dvi vaikų, merginų, jaunimo ir dvi suaugusiųjų komandos.
„Nemuno futbolo centro“ vadovas Kęstutis Deltuva pasidalino mintimis, kaip pavyksta įgyvendinti pristatytą strategiją ir ateities planus. Pasak jo, strategija susieta su didžiuoju futbolu ir sėkmingai įgyvendinama. „Nemėgstu blaškytis, todėl stipriname vaikų įtraukimą į futbolo bendruomenę. Renkama mergaičių grupė ir nuo rudens prasidės treniruotės. Berniukų grupėse turime apie 100 jaunųjų futbolininkų. Jie dalyvauja U8 ir U10 pirmenybėse. Šiemet sėkmingai Lietuvos U19 futbolo čempionate pasirodė U19 komanda, užėmusi antrąją vietą. Suaugusiųjų komandos varžosi LFF II lygos B divizione ir KAFF III lygos čempionatuose“.
K. Deltuva, paklaustas apie paplūdimio futbolą, pasakė, jog tai atskira tema. Pasak jo, suprantamas Lietuvos futbolo federacijos noras turėti paplūdimio futbolo infrastruktūrą, bet tam, kad atsirastų daugiau komandų, reikia kitokio požiūrio. Pirmiausiai, šalyje nėra sertifikuotų specialistų. Antra, būtinas pradinis finansavimas, prie kurio galėtų prisidėti ir futbolo federacija. O tik tada reikia kurti sistemą, pradedant nuo vaikučių grupių.
„Nesakau, jog minčių apie paplūdimio futbolo komandų suformavimą nėra. Yra, bet viskam savas laikas“, – teigė Kęstutis Deltuva.

Anot centro vadovo, buvo nutarta ne steigti naują viešąją įstaigą, o reorganizuoti Prienų FM į „Nemuno futbolo centrą“. Tai pavyko padaryti ir po vienu stogu turime ir vaikų, ir jaunimo, ir suaugusiųjų futbolą.
Kęstutis Deltuva užsiminė ir apie tai, jog pajudėjo klausimas dėl Paprienės futbolo stadiono įteisinimo bei perdavimo „Nemuno futbolo centrui“. „Kursime savo futbolo bazę“, – pabrėžė K. Deltuva.

Taip pat skaitykite