Prienų futbolo bendruomenė susitikime su rajono valdžios atstovais ieškojo atsakymų į probleminius klausimus

IMG_1736

Ignas Mineikis


Birželio 8 d. Prienų rajono savivaldybės Švietimo ir sporto skyriaus iniciatyva įvyko futbolo bendruomenės atstovų susitikimas su rajono valdžia. Susitikimo metu buvo aptarti mokesčių už naudojimąsi Prienų sporto bazėmis, klubų rėmimo klausimai bei buvo bandoma numatyti futbolo vystymosi gaires. 

Deja, aiškaus atsakymo apie futbolo vystymosi strategiją rajone nebuvo pateikta. Taip ir liko neaišku, ar Prienams reikalinga suaugusiųjų komanda. Šiuo metu Prienams atstovauti įvairiausiose pirmenybėse ruošiasi Prienų KKSC ir FK „Prienai“ komandos. Pirmieji – Lietuvos futbolo mėgėjų asociacijos, o FK „Prienai“ – LFF III lygos pirmenybėse.

Tiesa, FK „Prienai“ planavo dalyvauti LFF  II lygos pirmenybėse, bet, pagal LFF puslapyje paskelbtą informaciją, negavo licencijos. Susitikimo metu klubo atstovai paaiškino, jog licencijos nebuvo siekta dėl nesurinkto 20 000 eurų minimalaus biudžeto. Anot Kęstučio Deltuvos, buvo manoma, jog po 10 000 eurų suaugusiųjų komandai paramą galėtų skirti Birštono ir Prienų rajono savivaldybės, bet tai neįvyko. FK „Prienai“ šiemet nutarė nedalyvauti  ir Prienų rajono futbolo čempionate.  

Susitikimo metu buvo priimtas sprendimas visiems mokiniams leisti naudotis rajono lauko sporto infrastruktūra nemokamai, nežiūrint, kokioje įstaigoje jie treniruojasi. Taip pat buvo prieita nuomonės, jog nemokamai stadionais galės naudotis ir vietiniai klubai. Kartu buvo išsakyta mintis, jog tokie klubai nebus remiami iš savivaldybės fondų. Tiesa, teniso kortai į aptartą infrastruktūros sąrašą nepatenka. 

Futbolo treneris Kęstas Joneliūnas pažymėjo, jog šiais laikais futbolo treneriai nesilaiko etikos ir sunkiai bendrauja tarpusavyje dėl vaikų gerovės. Buvo paskelbta, jog bus įvesta kontrolė dėl taip vadinamų „sąrašinių vaikų“.

Sprendimai dėl mokesčių už naudojimąsi uždaromis sporto patalpomis nebuvo priimti, nors diskusijų buvo nemažai. Nuomonės išsiskyrė. 

Priimti sprendimai įsigalios po patvirtinimo Taryboje. 

Taip pat skaitykite