Prienų aplinkos apsaugos agentūra informuoja, kad nuo šiol žvejybos mėgėjai, vykdami į žvejybą, turėtų nepamiršti ne tik meškerių, bet ir šiukšlių maišų. 2013 m. liepos 2 d. LR aplinkos ministro įsakymu buvo patikslintos Mėgėjų žvejybos vidaus vandenyse taisyklės. Nuo šiol šios taisyklės įpareigoja, kad, prieš pradedant žvejybą ir jos metu, visos komunalinės atliekos, esančios 5 m spinduliu nuo žvejybos vietos, turi būti surinktos į maišus ar kitą tarą ir pasibaigus žvejybai išvežtos į komunalinių atliekų surinkimo konteinerius. Jeigu žvejys mėgėjas nesilaikys švarios žvejybos principo, jam grės administracinė atsakomybė, kaip ir už bet kurį kitą Mėgėjų žvejybos vidaus vandenyse taisyklių pažeidimą. Informuojame, kad už netvarkingą žvejybos vietą, užterštą atliekomis, gali būti skirtas įspėjimas arba administracinė bauda nuo 25 iki 200 litų.
Taip pat patikslintose taisyklėse numatyta, kad vienas žvejys, žvejodamas iš valties, vienu metu gali naudoti ne daugiau kaip 2 meškeres (žvejojant nuo kranto galima naudoti ne daugiau kaip 4 mėgėjų žvejybos įrankius).
Primename, kad mėgėjų žvejyboje draudžiamais įrankiais ne tik neleidžiama naudotis, bet taip pat draudžiama juos gaminti, realizuoti, įsigyti arba laikyti. Per liepos mėnesį nustatyti du draudžiamų žvejybos įrankių laikymo atvejai. Už tai numatyta administracinė atsakomybė nuo 200 iki 700 litų su šių įrankių ir priemonių konfiskavimu.
Liepą aplinkosaugininkai nustatė tris vėžių žūklės atvejus neleistinu laiku (draudžiama gaudyti nuo spalio 15 d. iki liepos 15 d.). Pažeidėjams skirtos administracinės baudos.
Vis dar ne visi žvejai mėgėjai žvejoja turėdami leidimą. Nustatyti septyni asmenys, žvejoję neturėdami leidimo, ir vienas, žvejojęs penkiomis meškerėmis vienu metu. Primename, kad žvejoti draudžiama neturint mėgėjų žvejybos leidimo, išskyrus asmenis, turinčius nemokamą žvejybos teisę (pensininkus, neįgaliuosius ir asmenis iki 16 m.). Mėgėjų žvejybos leidimus galima įsigyti Perlo terminaluose ir internetu ALIS sistema. Už žvejybą neturint leidimo ar kitus ne šiurkščius mėgėjų žvejybos vidaus vandenyse taisyklių pažeidimus gresia įspėjimas arba administracinė bauda nuo 25 iki 200 litų.
Žvejams ir kitiems vandens telkinių lankytojams primename, kad vandens telkinių pakrantės apsaugos juostose draudžiama įrengti poilsiavietes (išskyrus paplūdimius), tverti tvoras, statyti autotransporto priemones, kūrenti laužus. Informuojame, kad, vadovaujantis naujais LR ATP kodekso 2602 straipsnio pakeitimais, automobilių, pastatytų pakrantės apsaugos juostose, savininkams, kai pažeidimas užfiksuotas ne jų akivaizdoje, administracinis teisės pažeidimo protokolas su administraciniu nurodymu surašomas ir siunčiamas paštu. Liepą nustatyti trys vandens telkinio pakrantės apsaugos juostų pažeidimai, pastatant jose autotransporto priemones, ir vienas pažeidimas užtveriant tvorą. Taip pat buvo nustatytas cheminių medžiagų, skirtų piktžolių naikinimui, panaudojimo atvejis Nemuno pakrantės apsaugos juostoje. Už vandens telkinio pakrantės apsaugos juostos apsaugos ir naudojimo režimo pažeidimus gresia įspėjimas arba administracinė bauda nuo 100 iki 500 litų.
Tęsiant iškilusios problemos sprendimą dėl Veiveriuose esančio kanalo skleidžiamo nemalonaus kvapo, buvo vykdomi buitinių nuotekų tvarkymo privačiuose namuose patikrinimai. Jų metu nustatyti 5 privačių namų gyventojai, buitines nuotekas leidę į kanalą. Minėtiems asmenims paskirtos administracinės baudos, jie įpareigoti nedelsiant nutraukti minėtą taršą, užsandarinant savo buitinių nuotekų rezervuarus. Nuotekų išleidimas į aplinką užtraukia piliečiams baudą nuo 200 iki 1000 litų.
Pagal gautus skundus ir vykdant patikrinimus rajone, liepos mėnesį buvo nustatyti trys asmenys, be leidimo vykdę eksploatuoti netinkamų transporto priemonių ardymą. Asmenims paskirtos administracinės baudos ir duoti privalomieji nurodymai vykdyti veiklą tik turint leidimus. Informuojame, kad eksploatuoti netinkamų transporto priemonių surinkimo ir apdorojimo veiklą galima vykdyti tik turint Aplinkos apsaugos departamento išduotą Taršos integruotos prevencijos ir kontrolės leidimą. Už veiklos vykdymą be anksčiau minėto leidimo gresia bauda nuo 1000 iki 6000 litų.
Vykdant rajono savivaldybės seniūnijų teritorijų planinius patikrinimus, nustatytas vienas pažeidimas deginant atliekas, už kurį numatyta administracinė bauda nuo 100 iki 200 litų, ir vienas pažeidimas nukasant ir išvežant derlingą dirvožemio sluoksnį. Už tai numatyta administracinė bauda nuo 300 iki 500 litų ir bus pateiktas ieškinys atlyginti padarytą žalą kraštovaizdžio kompleksams, kurio dydis priklausys nuo išvežto dirvožemio kiekio.
Vykdant planinius ūkio subjektų patikrinimus, nustatytas atmosferą teršiančių medžiagų valymo įrenginių eksploatavimo taisyklių pažeidimas, už kurį numatyta administracinė bauda nuo 400 iki 800 litų. Atliekų apskaitos netinkamas tvarkymas įmonėje užtraukia įspėjimą arba administracinę baudą nuo 100 iki 500 litų. Atliekų tvarkymo taisyklių reikalavimų nevykdymas, kai dėl to pavojingomis atliekomis buvo užteršta aplinka, užtraukia baudą nuo 3000 iki 6000 litų, taip pat bus pateiktas ieškinys atlyginti padarytą žalą gamtai, kurio dydis priklausys nuo apskaičiuoto pavojingų atliekų, patekusių į aplinką, kiekio.
Šunų šeimininkams primename, jog nuo 2013 m. birželio 21 d., įsigaliojus Lietuvos Respublikos aplinkos ministro įsakymu patvirtintai Aplinkai padarytos žalos atlyginimo dydžių apskaičiavimo metodikai, šunų ekskrementų netvarkymas gyvūnų laikymą reglamentuojančių teisės aktų nustatyta tvarka, išmetant juos į aplinką, prilyginamas nepavojingųjų atliekų išmetimui į aplinką. Išmetus į aplinką nepavojingąsias atliekas netvarkingiems šeimininkams teks atlyginti 500 Lt žalą aplinkai, be to, pagal Administracinių teisės pažeidimų kodekso 513 str. 1 d. už aplinkos teršimą nepavojingomis atliekomis numatyta bauda nuo 100 iki 200 Lt.