Prieniškiai surengė sveikatingumo žygį

Vasario 11 d. senoji Paprienės estrada vėl atgijo, nes čia rinkosi „Snaigė-2012“ sveikatingumo žygio dalyviai. Organizatoriai prisipažino, jog surizikavo, nes oro temperatūra buvo apie 20 laipsnių žemiau nulio ir galėjo atbaidyti nemažai norinčių išbandyti jėgas slidinėjimo ir pėsčiųjų trasose. Bet ne visi išsigando šaltuko, ir prie laužo numatytu laiku susirinko virš 50 žygio dalyvių. Vieni panoro išbandyti 3 km slidinėjimo trasą, o „Versmenės“ sveikuoliai 1,5 km distanciją du kartus įveikė šiaurietišku žingsniavimu su lazdomis. Kai kurie dalyviai į žygio starto vietą atvyko iš kito miesto  pėstute.

Kiekvienas dalyvis gavo atminimo kalendoriukus, buvo išdalinti ir specialūs prizai – nemokami kuponai praleisti laiką Birštono kalnų slidinėjimo trasoje.

Pasak organizatorių, svarbiausias žygio tikslas – suburti visuomenę aktyviam poilsiui. „Snaigės“ žygiai grįžta – taip galima įvardinti šį renginį. Praeityje šie žygiai buvo labai populiarūs, ir, anot organizatorių, norėtųsi atgaivinti šią gražią tradiciją.

Reikia pabrėžti, kad tarybiniais laikais išmokti slidinėti buvo privaloma ir pradžia buvo duodama mokyklose, dabar gi dauguma jaunų žmonų visiškai nemoka slidinėti. Beje, dabar tik ir girdisi, kad anksčiau slidės buvo prastos, o antai žygio dalyvis S. Bendinskas įrodė, jog ir „prastomis“ slidėmis galima sėkmingai įveikti trasą. Norint rūpintis sveikata, nereikia modernių slidžių. O jei nėra masiškumo, nėra ir aukštų rezultatų profesionaliame sporte.

Visų dalyvių, sėkmingai įveikusių trasą, laukė košė ir karšta arbata. O neįveikusių ją ir nebuvo.

Žygio organizatoriai: Prienų r. savivaldybės administracijos Kultūros, sporto ir jaunimo skyrius, Prienų KKSC, Prienų seniūnija.

Žygį pristatė „Krašto Vitrina“.

Renginių ciklo „Krašto Vitrina“ pristato mecenatas – Juozo Palionio labdaros ir paramos fondas.

Specialaus prizo steigėjas – Prienų r. savivaldybės Tarybos narys Algirdas Kederys.

 

Taip pat skaitykite