„Prienams“ 13-osios rungtynės buvo laimingos

Lapkričio 7 d. „Prienai“ Kauno sporto halėje atidarė naują Europos taurės turnyro sezoną. Į Lietuvą atvykusi „Hapoel Migdal“ komanda iš Jeruzalės buvo vadinama šių rungtynių favorite.

„Prienų“ strategas Virginijus Šeškus, peržiūrėjęs rungtynių su varžovais vaizdo įrašą, turėjo apie ką pamąstyti. LKL ir BBL čempionatuose „Prienų“ komanda žengia be pralaimėjimų, todėl buvo vilties, jog Europos taurės turnyro pirmosios rungtynės bus vainikuotos pergale.

Pirmos rungtynių minutės parodė, jog visi „Prienų“ krepšininkai jaudinasi. Tiesa, pirmieji, kaip reikia susitvarkyti su jauduliu, parodė komandos kapitonas Gintaras Kadžiulis ir jos senbuvis Gediminas Orelik. Jų mesti tritaškiai pasiekė tikslą. Pirmame kėlinyje prieniškiai taip ir nesugebėjo pajausti savo žaidimo stichijos, bet ir varžovams neleido įsibėgėti (16:16). Antrame kėlinyje jau retkarčiais ėmė prabilti taip laukiamas pašėlęs „Prienų“ žaidimas – kieta gynyba ir greitos kontratakos. Bet tik retkarčiais, tačiau pasiaukojimo kovoje dėl kiekvieno kamuolio žaidėjai tikrai nestokojo. Būtent kovingumas leido komandai užbaigti du kėlinius 2 taškų pranašumu (35:33).

Ir visgi net toks aikštelės šeimininkų žaidimas teikė vilčių, jog rungtynės gali būti laimėtos. Antroje rungtynių pusėje būtent gynybos dėka pavyko paraližiuoti varžovų puolimą, kuris dažniausiai buvo grindžiamas individualiais komandos lyderių veiksmais. Keli perimti kamuoliai ir to pasekoje lengvi greiti taškai leido „Prienams“ įgyti, nors ir nedidelį, bet apčiuopiamą pranašumą. Prieš lemiamą kėlinį aikštelės šeimininkai pirmavo 7 taškais. Ketvirtojo kėlinio pradžioje vėl prabilo „Prienų“ tolimoji artilerija: du Artūro Milaknio ir Gedimino Orelik tritaškiai padidino prieniškių pranašumą iki 15 taškų (71:56). Varžovų bandymai užspausti „Prienų“ komandos žaidėjus jų aikštelėje davė tik momentinę naudą – skirtumas sumažėjo iki 9 taškų (79:70). Rungtynių pabaiga priklausė aikštelės šeimininkams (85:72).

Taigi pergalė pasiekta. Teisus vyr. treneris V. Šeškus, spaudos konferencijoje pabrėžęs, jog laimėjo būtent komanda, nors vaikiškų klaidų pridarė visi žaidėjai: ir tie, kurie vedė komandą į pergalę, ir kurie perdegė. Po nesąmoningo metimo ant atsarginių žaidėjų suolelio pasodintas Arnas Labuckas daugiau nepasirodė aikštelėje. „Prienų“ komandos strategas buvo negailestingas žaidėjų klaidoms ir iškart jų kaltininkus išimdavo iš žaidimo, kuris buvo pakankamai nervingas.

„Prienų“ komandos potencialas rungtynėse su „Hapoel Migdal“ krepšininkais buvo išnaudotas apie 50 proc., todėl yra kur pasitempti norint kitose rungtynėse sužaisti dar geriau.

Ar gali būti, jog Jeruzalės komanda neįvertino lietuvių? Vargu, nes jų treneris žinojo, kaip šie gali žaisti. Iškovota labai svarbi pergalė, o komandos ramsčiais, kaip visada, buvo komandos kapitonas G. Kadžiulis ir G. Orelik. Solidžiai sužaidė Arminas Urbutis, savo progas išnaudojo Artūras Milaknis. Sėkmingai į komandos žaidimą įsiliejo Paulius Ivanauskas. Truputį trūko solidesnio Žygimanto Janavičiaus žaidimo, nes jis retkarčiais pamiršdavo, jog yra įžaidėjas ir turi vadovauti komandos veiksmams, o ne ignoruoti gerose pozicijose esančius komandos draugus.

Bet tai tik pamąstymai. Pergalė pasiekta, o tai svarbiausia.