„Prienai“ po pratęsimo vis tik pralaimėjo „Neptūnui“

Gegužės 3 d. Klaipėdoje „Prienų“ krepšininkai žaidė antrąsias LKL mažojo finalo serijos iki trijų pergalių rungtynes su „Neptūno“ komanda. Po dramatiškos kovos, kuri tęsėsi 5 kėlinius, prieniškiai vis tik turėjo pripažinti aikštelės šeimininkų pranašumą. „Neptūnas“ laimėjo rungtynes dviejų taškų skirtumu (84:82) ir išlygino serijos rezultatą (1:1).

„Prienų“ komanda rungtynes pradėjo taikliu dvitaškiu (0:2). Kėliniui įpusėjus, svečiai turėjo vieno taško pranašumą (8:9), o jo pabaigoje įgijo 4 taškų persvarą, tačiau nesugebėjo jos išsaugoti. Pirmasis kėlinys pasibaigė taikiai (20:20).

Antrojo kėlinio pradžioje „Prienai“ spurtavo ir įgijo 5 taškų pranašumą (20:25), tačiau kėlinio viduryje jau pirmavo „Neptūno“ krepšininkai (32:28). Ir antroje kėlinio pusėje aikštelės šeimininkai buvo geresni (40:33).

Trečiame kėlinyje uostamiesčio komanda dominavo aikštelėje ir visą kėlinį dažniausiai pirmavo dviženkliu skirtumu, o kėlinio pabaigoje turėjo 15 taškų persvarą (59:44). Po trijų kėlinių komandas skyrė 12 taškų (62:50).

Kai atrodė, jog „Neptūnas“ lengvai laimės rungtynes, „Prienai“ parodė nagus ir iki ketvirto kėlinio pabaigos likus 2 min., rezultatą išlygino (70:70). Varžovai nesugebėjo per pagrindinį laiką išsiaiškinti kas stipresnis. „Neptūnas“ iki ketvirto kėlinio pabaigos likus 7 sek. prarado kamuolį, tačiau „Prienai“ nepasinaudojo jiems suteikta galimybe. Rungtynės pasibaigė taikiai (72:72).

Pratęsimo metu sėkmingiau sužaidė aikštelės šeimininkai ir laimėjo penkių kėlinių dramatiškas rungtynes rezultatu (84:82).

Artūras Milaknis „Prienams“ pelnė 30 taškų, Gintaras Kadžiulis – 11, Artūras Valeika – 10, Gediminas Orelik ir Siim Sanders Vene – po 9, Arnas Labuckas ir Ernestas Ežerskis – po 5, Paulius Ivanauskas – 3.

Kazys MAKSVYTIS („Neptūno“ vyr. treneris):

„Jeigu galima pajuokauti, tai viskas pagal planą – kuo daugiau išvarginti „Prienus“. Iš tikro „Prienai“ – stipri komanda, trečius metus LKL žaidžia dėl trečios vietos, jie – susižaidę, jaučia vienas kitą iš pusės žvilgsnio, o mes šiandien buvome labiau degantys. Turėjome susikrovę 15 taškų persvarą, tačiau kažkodėl pristabdėme, pradėjome laukti ir paleidome „Prienų“ snaiperį Artūrą Milaknį, kuris sumažino tą skirtumą. Turėjome nemažą persvarą, reikėjo toliau agresyviai žaisti ir išlaikyti tą skirtumą. Džiaugiuosi, kad visgi prie tokio scenarijaus iškovojome pergalę. Norint laimėti seriją, reikia bent vienos pergalės Prienuose. Tą bandysime padaryti jau kitose rungtynėse. Turime neblogas galimybes nugalėti.
Turbūt geriausias rungtynes šį sezoną sužaidė Giedrius Gustas, kuris pelnė 14 taškų ir surengė kelias tikslias atakas svarbiais momentais. Giedrius pastaruoju metu atsigavęs. Kartais sunku naudoti tris įžaidėjus. Bet Šarūnas Jasikevičius dabar žaidžia rungtynių pabaigas, tikiuosi, ir Giedrius bus tas žaidėjas, kuris mums padės.
Mes puolime atkovojome 16 kamuolių, tai reiškia, kad mes buvome aktyvesni, agresyvesni ir tai buvo vienas iš raktų į pergalę.“

Virginijus ŠEŠKUS („Prienų“ vyr. treneris):

„Buvo gražios rungtynės. Manau, kad žiūrovams rungtynės turėjo patikti, nes buvo visko: ir azarto, ir emocijų, ir intrigų. Šįkart mums labai trūko Arno Labucko, nežinau, kas nutiko, gal jis pavargęs, teks su juo pasikalbėti.
Šįkart prasčiau sekėsi ir Gediminui Oreliui, kuris tris kėlinius buvo uždengtas. Galbūt klaipėdiečių kieta gynyba išmušė iš vėžių. Šiandien vieninteliam Artūrui Milakniui gerai sekėsi. Prienuose jis nesužaidė, bet gerai pasirodė Klaipėdoje. Klaipėdiečiai po krepšiu turi Vytautą Šarakauską, Lauryną Mikalauską, Valdą Vasylių, o mūsų žaidėjai – kur kas lengvesni. Šiandien Valeika net neturėjo jėgų judėti baudos aikštelėje. Pyksti ant žmogaus, bet supranti, kad nėra jam jėgų. Mums reikia galvoti apie Prienus, nusiteikti dvikovai, laimėti, o atvykus į Klaipėdą po dviejų dienų bandyti žaisti, bet jei neišeis – bus kaip bus. Turiu susigalvojęs planą, tačiau nenoriu visko atskleisti.
„Neptūno“ koziris – jie turi daug žaidėjų ir gali leisti vienam ar kitam dvi minutes pažaisti ir rizikuoti. Jei nepavyks gerai pasirodyti, pasodins ant suolelio. Šiandien nustebino Giedrius Gustas, kuris visą sezoną ilsėjosi, o šiandien sukosi kaip bitutė.
Jei šiandien būtų galėjęs žaisti Žygimantas Janavičius, tegul neužpyksta Klaipėda, būtų visai kitaip. Mums trūksta labai nedaug – gal tik pusę žaidėjo. Yra kaip yra, nėra ką verkti. Vyrai – šaunuoliai. Kovosime, bandysime kabintis. Tikiu, kad Prienuose prie savų sirgalių bus kitaip. Visgi, namų sienos yra namų sienos.