„Prienai“ garbingai pasipriešino galingai „Uniks“ komandai

IMGP1782Rugsėjo 4 d. „Prienų“ krepšinio komanda sužaidė antrąsias draugiškas rungtynes pasiruošimo LKL čempionatui cikle.

Tado Stankevičiaus auklėtiniai susitiko su galinga Kazanės „Uniks“ komanda, kurios sudėtyje daug krepšinio pasaulyje žinomų krepšininkų.
Mače su „Uniks“ ekipa komandai negalėjo padėti pagrindinis įžaidėjas Ovidijus Varanauskas, kuris gina Lietuvos garbę Europos trijulių čempionate.
„Prienų“ strategas leido pažaisti visiems 11 žaidėjų. Startinis komandos penketas (P. Ivanauskas, T. Urbonas, A. Labuckas, G. Staniulis, Š. Vingelis) pirmoje pirmojo kėlinio pusėje sėkmingai žaidė su tituluotais varžovais. Kėliniui įpusėjus rezultatas buvo lygus (9:9). Vis tik antroje kėlinio pusėje „Uniks“ krepšininkai įgijo 5 taškų pranašumą (16:21). Dominykas Milka taikliu dvitaškiu sumažino skirtumą iki trijų taškų (18:21).
Deja, bet „Uniks“ įžaidėjui C. Jerreliui pavyko paskutinę kėlinio sekundę pataikyti tritaškį ir po pirmojo kėlinio Kazanės komanda pirmavo 6 taškais (18:24).
Antrojo kėlinio pradžioje po Giedriaus Staniulio dvitaškio komandas skyrė  tik vienas taškas (25:26). Tiesa, varžovai, ypač V. Sanikidze pastangomis, perėmė iniciatyvą ir padidino savo pranašumą iki 11 taškų (32:43). Bet per likusias dvi minutes iki kėlinio pabaigos Prienų“ komanda ne tik sugebėjo pristabdyti „Uniks“ spurtą, bet ir sumažinti skirtumą iki 7 taškų – Paulius Ivanauskas ir D. Milka buvo taiklūs nuo baudų linijos. Į varžovų pataikytą dvitaškį Laurynas Jacevičius atsakė tritaškiu ir po dviejų kėlinių „Prienų“ komandos deficitas buvo tik 6  taškai (39:45).
Po didžiosios pertraukos vaizdas aikštelėje mažai kuo pasikeitė. „Uniks“ komanda kontroliavo žaidimą, o „Prienų“ krepšininkai neleisdavo varžovams įsismaginti. Trečiojo kėlinio pradžioje Kazanės komanda įgijo 16 taškų pranašumą (39:55).
„Prienų“ strategas T. Stankevičius suskubo paimti minutės pertraukėlę, po kurios pavyko laikinai pristabdyti „Uniks“ krepšininkų spurtą, bet po trijų kėlinių komandas skyrė 19 taškų (46:65).
Ketvirtojo kėlinio pradžioje prasidėjo Giedriaus Staniulio benefisas ir jo šeši iš eilės pelnyti taškai ne tik sumažino varžovų pranašumą iki 15 taškų (52:67), bet ir išmušė Kazanės komandą iš vėžių. Žaidimas išsilygino. Tašką rungtynėse padėjo „Prienų“ komandos puolėjas D. Milka, kuris iš viso šiose rungtynėse pelnė 13 taškų.
Rungtynės pasibaigė rezultatu 78:64 „Uniks“ komandos naudai.
„Prienų“ komandoje taškus pelnė 9 žaidėjai, o lyderiu buvo G. Staniulis, pelnęs 16 taškų bei atkovojęs 13 kamuolių (6 po varžovų krepšiais).
Kazanės „Uniks“ komandoje po 13 taškų pelnė V. Likhodey ir V. Sanikidze, 12 – P. Gubanov.
„Prienų“ komandos vyr. treneris T. Stankevičius po rungtynių pasakė, jog liko patenkintas žaidėjų kovingumu ir gerėjančiu žaidimu. Tiesa, ekipos strategas pastebėjo, jog dar daroma nemažai klaidų gynyboje.
Rugsėjo 12-14 dienomis „Prienų“ komanda dalyvaus keturių komandų turnyre Druskininkuose, o rugsėjo 21-23 dienomis tokio pat formato turnyras vyks Prienuose.