„Prienai“ sutriuškino „Barons kvartals“ ir BBL finale susitiks su „Ventspils“

„Prienų“ krepšininkai antras BBL pusfinalio rungtynes su „Barons kvartals“ komanda savo žiūrovų akivaizdoje laimėjo daugiau negu įtikinamai (110:80) ir žengė į BBL finalą, kuriame susitiks su „Ventspils“ komanda.

Rungtynės prasidėjo taikliu Pauliaus Ivanausko metimu (3:0). Kėliniui įpusėjus, aikštelės šeimininkų pranašumas padidėjo iki 11 taškų (17:6).  Antroje kėlinio pusėje „Barons kvartals“ krepšininkai pradėjo kiečiau gintis, ir tai davė rezultatų. Prieniškiai keletą kartų prarado kamuolį, o svečiai pasinaudojo jų klaidomis ir sumažino skirtumą iki penkių taškų (20:15). Tokiu pat skirtumu „Prienai“ pirmavo ir po pirmojo kėlinio (24:19).
Antrame kėlinyje prieniškiai tiesiog pasiuntė svečius į nokdauną. Kėliniui įpusėjus, aikštelės šeimininkai pirmavo 19 taškų skirtumu (43:24), o iki antro kėlinio pabaigos likus 2 min., prieniškių pranašumas jau siekė 23 taškus (49:26). Tiesa, kėlinio pabaigą sėkmingiau sužaidė svečiai, ir „Prienų“ persvara po dviejų kėlinių sumažėjo iki 17 taškų (50:33).

Trečiame kėlinyje aikštelės šeimininkai ėmėsi „daužyti“ varžovus nuo pat kėlinio pradžios. Galingą prieniškių spurtą pradėjo Gintaras Kadžiulis (58:37). Kėliniui įpusėjus, „Prienai“ pirmavo 23 taškais, o po trijų kėlinių jų pranašumas siekė 29 taškus (82:53).
Aikštelės šeimininkai ne tik didino rezultatą, bet ir džiugino sirgalius gražiais dėjimais ir žaidimu.
Ketvirtame kėlinyje, kuris iš esmės nieko nelėmė, prieniškiai nemažino apsukų ir neleido varžovams net pagalvoti, jog jie gali pakreipti rungtynių eigą savo naudai. Kėlinio viduryje „Prienų“ krepšininkai pirmavo 27 taškų skirtumu, o rungtynes laimėjo 30 taškų persvara (110:80).

Gintaras Kadžiulis pelnė 20 taškų, Gediminas Orelik – 18, Arnas Labuckas – 14, Siim Sanders Vene – 13. Artūras Valeika atkovojo 11 kamuolių (9 taškai).

„Prienai“ – „Barons kvartals“ 110:80 (24:19, 26:14, 32:20, 28:27).