Prezidento išrinkimas spręsis II ture, referendumas nepasiekė tikslų

Gitanas Nausėda Prienų rajono savivaldybėje surinko virš 50% rinkėjų balsų


Vacys Staknys

Gegužės 12 d. įvykę Prezidento rinkimai ir referendumas dėl dvigubos pilietybės kol kas tikslų nepasiekė. Prezidento rinkimuose reikalingas antrasis turas, o dvigubos pilietybės keliui iki įteisinimo trūko palaikymo balsų. 

Bendrą rezultatą visi žinome. Gitanas Nausėda ir Ingrida Šimonytė II Prezidento rinkimų ture varžysis, kas 5 metus karaliaus S. Daukanto gatvėje. Tiesa, pirmajame ture G. Nausėda gavo 44,16 %  balsų, o I. Šimonytė – 19,86 %.

Ignas Vėgėlė

Premjerė išstūmė į trečiąją poziciją Igną Vėgėlę, kuriam buvo prognozuojama, jog gali patekti į antrą turą. Bet stebuklas neįvyko ir I. Vėgėlė negavo galimybės sujaukti nusistovėjusią tvarką. Užtat nustebino Eduardas Vaitkus, kuris atvirai kalbėjo apie grįžimą į Rusijos glėbį. Deja, jis surado nemažai sekėjų (7,33 %).

Nuliūdino Dainiaus Žalimo pasirodymas ir tai rodo prastą jo komandos, kaip ir visos Laisvės partijos, darbą.  

Iš kitos pusės, turiu pastabų visų kandidatų štabų vadovams. Jų rinkiminė kampanija daugiausiai kliovėsi respublikine spauda ir televizija. Regioninė liko už borto. Gal todėl visur jautėsi panašios tendencijos.
O referendumas nepasiekė tikslų dėl prastos komunikacijos. Rinkimų dieną aplankiau 10 kaimo vietovių apylinkių ir išgirdau ne vieno rinkėjo klausimus, ką reikia daryti su tuo žaliu biuleteniu. O ką jau kalbėti apie klausimą, į kurį reikėjo jame atsakyti. 

Birštono savivaldybėje G. Nausėda nesugebėjo surinkti 50 % balsų (48,64 %). Mieste jo palaikymas buvo dar mažesnis (45,93 %). Daugiausiai balsų G. Nausėda gavo Birštono vienkiemio apylinkėje (57,66 %). Nors Birštone I. Šimonytė gavo per 20 % (20,25) balsų, savivaldybės kaimo vietovėse ji pralaimėjo I. Vėgėlei.
Prienų rajono savivaldybėje G. Nausėda perkopė 50 % ribą (52,97 %). Kai kuriose apylinkėse šis skaičius buvo dar didesnis (62,60 % Klebiškio apylinkė). I. Šimonytė (13,20 %) pralaimėjo I. Vėgėlei (13,30 %).

Birštono savivaldybės rinkėjų aktyvumas buvo didžiausias Lietuvoje (70,76 %). Prienų rajono savivaldybėje jis viršijo šalies vidurkį (56,33 %).

Taip pat skaitykite