Prezidento ir pirmosios šalies ponios vizito Prienuose ir rajone atgarsiai

Vidmantas Venclovas

Iškart noriu visiems pasakyti, jog šis straipsnis nieko bendro neturi su Prezidento rinkimais, nes tai bandymas suprasti, ką norėjo pasakyti Prezidentas Gitanas Nausėda vizito į Prienus metu ir kokie žmonių atsiliepimai iš susitikimų su p. Diana Nausėdiene.
Vizito metu šalies Prezidentas davė atskirą interviu vietinei žiniasklaidai. Laikraščių „Gyvenimas“ ir „Naujasis Gėlupis“ bei naujienų portalo kvitrina.com žurnalistai uždavė jiems rūpimus klausimus.
Naujienų portalo kvitrina.com žurnalistą domino situacija su Nemuno nuo Birštono iki Druskininkų valymu bei įmonių, kurios turi visas galimybes gaminti dronus, pajungimo į šį procesą. Deja, turiu iškart pasakyti, jog Prezidento atsakymai neįtikino, nes jo situacijų komentarai buvo bendri ir tiesiog atspindi mūsų šalies valdininkų ir politikų nesugebėjimų tinkamai įvertinti savo pažadus.
2020 metų vasarą G. Nausėda lankėsi Birštone ir tada buvo kalbama apie Nemuno vagos valymo darbus nuo Birštono iki Druskininkų. Buvo žadėta per dvejus metus pagilinti vagą nuo Birštono iki Balbieriškio. Deja, per ketverius metus iš tiesų nieko nepadaryta, parodomasis Nemuno vagos ties Birštonu valymas, pasak laivų kapitonų, laivybos faktiškai nepagerino. O apie atkarpą Birštonas-Prienai-Balbieriškis tiesiog pamiršta.
Buvo paklausta, ar prieš ketverius metus nebuvo apgauta krašto visuomenė ir pats Prezidentas, G. Nausėda atsakė, jog jis taip negalvoja. Anot jo, buvo priimtas strateginis sprendimas parengti laivybai Nemuno atkarpą nuo Kauno iki Baltijos jūros. Ir tai pavyko. Prezidentas apgailestavo, jog prieš ketverius metus ištarti pažadai nebuvo tinkamai pasverti. Pasak jo, visgi kai kurie darbai buvo atlikti ir toliau vykdomi atkarpomis ties Druskininkais, Alytumi ir Birštonu. G. Nausėdos teigimu, tikslas išlieka, tik jo įgyvendinimui Vandens kelių direkcija neturi pakankamai lėšų. Štai toks Prezidento šios svarbios misijos atlikimo matymas. Išeina taip: Valstybė  nesusitvarko, tai problemos dėl regionų vystymosi krenta ant regionų pečių.
Kitas klausimas – apie įmonių potencialo panaudojimą stiprinant šalies gynybą. Prienų krašte veikia vienintelė Baltijos šalyse gamykla, kuri turi didelę patirti sklandytuvų gamyboje. O sklandytuvas – tai savotiškas dronas. Deja, bet mūsų saugumo strategų kažkodėl nedomina toks potencialas. Prezidentas, išgirdęs apie bendrovę „Sportinė aviacija ir Ko“, tik ištarė, jog šią įmonę gaubia baltarusiškas pėdsakas. Deja, išgirsti plačiau apie tai nebuvo galimybės.  Manau, toks atsakymas reiškia, jog niekas rimtai nenori pasinaudoti mūsų šalyje esančių įmonių galimybėmis. O gal mūsų šalies vadovai apie tokią įmonę net negirdėję, nors apie ją žino visas pasaulis.
Tai Prezidento vizito atgarsiai.
Tiesa, rajono meras Alvydas Vaicekauskas G. Nausėdos vizitą įvertino teigiamai. Anot savivaldybės vadovo, tai buvo naudinga įvairiais pjūviais. Buvo pasidalinta mintimis apie Nemuno aukštupio vagos valymą, mokyklų tinklo pertvarką ir kitais klausimais. A. Vaicekausko teigimu, Prezidentas įsiklausė į savivaldos problemas dėl projektų finansavimo ir buvo priimta jo pateikta įstatymo pataisa dėl skolinimosi ribų. Rajono vadovas pabrėžė, jog buvo išsakytas nerimas dėl kelių būklės ir buvo prašoma Prezidento pritarti savivaldybių norams perimti kai kuriuos kelius savo dispozicijai, bet reikalingas ir finansų perdavimas, o ne tik objektų. Meras atkreipė dėmesį ir į švietimo tinklo pertvarką, teigdamas, jog mokyklos ugdo žmones, ruošia juos gyvenimui ir nereikia jų veiklos vertinti pagal egzaminų rezultatus. 

Diana Nausėdienė aplankė šešias švietimo ir socialinių paslaugų įstaigas. Jau dabar jos viešnagės apipintos legendomis. Visi pašnekovai teigė, jog jie susitiko su šiltu, maloniu ir gerai su švietimo ir socialinės rūpybos sfera susipažinusiu žmogumi. Jos nuoširdumas dvelkė paprastumu ir supratingumu. Mokiniai, socialinių įstaigų klientai noriai bendravo su p. Diana, dalinosi savo pasiekimais. Diskusijų metu jautėsi betarpiškas kontaktas, kuris teikė malonumą abiem pusėms.

Pasak Prienų socialinių paslaugų centro direktorės Aurelijos Urbonienės, įstaigoje visą dieną dirbo Prezidentūros komanda, o atvykus p. Dianai atmosfera iškart pasikeitė, darbuotojai ir centro lankytojai tuojau pat priėmė viešnią ir ji tapo sava. Užsimezgė betarpiški pašnekesiai, kurie parodė, jog p. Diana – labai atviras žmogus, gebantis ne tik įsiklausyti, bet ir išgirsti žmonių problemas, pajausti jų nuotaikas, nuraminti ir kartu pasidžiaugti.


Pasakysiu tiesą, p. Dianos Nausėdienės kalba susitikime su rajono žmonėmis buvo tokia stipri ir nuoširdi, kad visi kiti pašnekesiai atrodė nublankę, lyg paveikslai pro rūko uždangą.
Štai ir viskas. Vizitas praėjo, problemos išliko, ar bus permainų, parodys laikas. Bet žmonių širdyse, manau, išlieka p. Dianos nuoširdumas ir šiluma, kurios žmogiškumas nereikalauja įvaizdžio įrėminimo.

Taip pat skaitykite