Praūžusi keturių savivaldybių futbolo diena: įnirtingos kovos, draugiškas bendravimas, šeimininkų svetingumas ir pramogos 

Ignas Mineikis
kvitrina.com

Rugsėjo 9 d. Nemajūnų dienos centre vyko jubiliejinis, penktasis Futbolo dienos renginys. Tiesa, šį kartą prie Birštono ir Prienų rajono savivaldybių tarybos narių ir administracijų komandų prisijungė Alytaus ir Kaišiadorių rajonų savivaldybių komandos. Renginyje varžėsi ir minėtų savivaldybių vaikų komandos. 

Idėja rengti „savivaldybininkų“ futbolo varžybas gimė 2016 metais VšĮ „Krašto vitrina“. Pradžioje varžytuvės vyko tik tarp Birštono ir Prienų rajono savivaldybių tarybos narių ir administracijos darbuotojų, o renginio vieta tapo Birštono sporto centro stadionas.


Po pertraukos dėl Covid situacijos buvo nuspręsta praplėsti varžybų geografiją, taip pat paieškoti renginiui kitos vietos. Pirmas žvilgsnis buvo nukreiptas į Nemajūnų dienos centro teritoriją. Organizatorių džiaugsmui, centro direktorius Gintas Pačėsas sutiko prisijungti prie renginio organizavimo, ir pasiruošimas prasidėjo. Galima drąsiai teigti, jog Nemajūnų dienos centro darbuotojų dėka Futbolo dienos renginiui buvo pasiruošta puikiai. 

Dienos centro darbuotojų paruoštą futbolo stadioną galutinai varžyboms parengė Birštono sporto centro specialistai, kurie atliko aikštės žymėjimo darbus. Dalyvių patogumui buvo įrengtos dvi palapinės, saugojusios sportininkus nuo saulės spindulių. Organizatoriai įrengė maisto stotelę, pasirūpino laisvalaikio praleidimu krepšinio ir paplūdimio tinklinio aikštelėse, o asociacija „Daugiau nei sportas“ surengė komandoms traumų prevencijų mokymus. Renginio metu budėjo Birštono PSPC medikai, kurie suteikė pagalbą traumuotiems futbolininkams. 

Po burtų traukimo paaiškėjo, jog pirmajame pusfinalyje susitiks Kaišiadorių rajono ir Birštono „savivaldybininkų“ komandos, o taip pat šių savivaldybių vaikų komandos. Antrajame pusfinalyje jėgas išbandė Alytaus ir Prienų rajonų savivaldybių komandos. 

Kaišiadorių „savivaldybininkai“ nepaliko jokių vilčių Birštono komandai (5:0), o Kaišiadorių vaikų komanda savo pranašumą įrodė 7 įvarčiais (7:0).

Antrajame pusfinalyje tarp Alytaus ir Prienų rajono savivaldybių buvo įmušti 8 įvarčiai, o rungtynės baigėsi 4:4. Prireikė 9 m.baudinių maratono, kurį 6:4 laimėjo Prienų komanda. Šių savivaldybių vaikų komandų dvikovoje stipresnė buvo Prienų FM komanda.

Kovoje dėl trečiosios vietos susitiko Birštono ir Alytaus rajono „savivaldybininkų“ komandos. Pagrindinis laikas pasibaigė be įvarčių, o baudinių serijoje triumfavo Birštono komanda (5:2). Be įvarčių baigėsi ir šių savivaldybių vaikų komandų dvikova, o po baudinių serijos laimėjo 5:3 laimėjo birštoniečiai. 

Finalinėje „savivaldybininkų“ dvikovoje Kaišiadorių komanda pranoko Prienų futbolininkus rezultatu 5:0 ir tapo turnyro nugalėtojais. 

Vaikų finalinėse rungtynėse tarp Kaišiadorių ir Prienų rajonų komandų prireikė baudų smūgių. Šioje rungtynių stadijoje sėkmė lydėjo kaišiadoriškius (4:1).

Visos komandos buvo apdovanotos medaliais. Vaikams buvo įteiktos turnyro taurės, Kaišiadorių rajono „savivaldybininkų“ komandai – pereinamasis nugalėtojų prizas, o komandos žaidėjai gavo progą apsilankyti kavinėje „Audenis“. 

Turnyras baigėsi pramoginiu kruizu su gyva muzika laivu „Algirdas“ maršrutu Birštonas-Prienai-Birštonas.

Taip pat skaitykite