Prano Bieliausko 140-ųjų gimimo metinių minėjimas Jiezne 

Spalio 14 d., šeštadienį, Jiezno seniūnija ir Jiezno kultūros ir laisvalaikio centras kartu su Kašonių biblioteka ir LŠS Kauno Vytauto Didžiojo II-osios rinktinės Prienų 206-ąja kuopa organizavo pėsčiųjų žygį, skirtą kraštiečio, kilusio iš Kašonių seniūnaitijos, kunigo Prano Bieliausko 140-osioms gimimo metinėms paminėti.

Reginys prasidėjo šventomis Mišiomis, kuris aukojo Jiezno Šv. arkangelo Mykolo ir Jono Krikštytojo bažnyčios klebonas Rolandas Bičkauskas.

Į šventinį minėjimą atvyko Prienų rajono savivaldybės mero pavaduotoja Jūratė Zailskienė, kunigo Prano Bieliausko giminaičiai Gintautas, Virginijus ir Robertas Kandrotai.

Po mišių apie 280 žygeivių nužygiavo 20 kilometrų kunigo Prano Bieliausko gimtinės keliais: Jieznas-Slabada-Kašonys-Šiliniai-Lingėniškės-Jieznas. Žygeiviai užsuko į buvusį Steikūnų dvarą (dabar įsikūrusi Kašonių biblioteka). Čia grįžęs atostogų apsistodavo kun. P. Bieliauskas. Kašonių biblioteka kartu su šio kaimo bendruomene sutiko žygeivius, pavaišino arbata, naminiu pyragu, namine duona ir gira, sumuštiniais.

Pranešimą apie kraštiečio Prano Bieliausko kūrybą, begalinį siekimą mokytis, surinktus prisiminimus apie Kašonių kraštą ir Slabados kaimą skaitė Kašonių bibliotekininkė Danutė Bajorienė. Prieš 100 metų kunigo užrašytas dainas dainavo Jiezno kultūros ir laisvalaikio centro folklorinis ansamblis, vadovaujamas Ingridos Valentienės.

Grįžus į Jiezną žygeivių laukė šauliška košė ir arbata.

Danutė Bajorienė

Taip pat skaitykite