PRANEŠIMAS SPAUDAI: Laikas pateikti duomenis apie išmokas gyventojams

2024 m. vasario 12 d., Kaunas. Kauno apskrities valstybinė mokesčių inspekcija (toliau – Kauno AVMI) primena, kad iki vasario 15 dienos mokesčius išskaičiuojantys asmenys turi pateikti duomenis apie 2023 metais gyventojams išmokėtas A ir B klasės pajamoms priskiriamas išmokas. Kauno apskrityje šiuo metu tai padarė tik apie 56 proc. privalančių pateikti tokią informaciją.

Iki vasario 15 d. VMI taip pat laukia duomenų apie nuolatinių Lietuvos gyventojų praėjusiais metais  sumokėtas gyvybės draudimo, pensijų draudimo įmokas į pensijų kaupimo fondus, taip pat apie sumokėtas palūkanas už suteiktas paskolas gyvenamajam būstui statyti arba įsigyti, studijų įmokas, grąžintas studijų įmokoms mokėti skirtas paskolas. Šią informaciją privalo pateikti bankai, kredito įstaigos, gyvybės draudimo bendrovės, aukštosios mokyklos, formaliojo profesinio mokymo įstaigos ir kt. Tokius duomenis pateikė tik apie 40 proc. vadinamųjų trečiųjų šaltinių.

„Laiku ir teisingai pateikti duomenys apie gyventojams išmokėtas A ir B klasės išmokas bei jų patirtas išlaidas yra labai svarbūs siekiant užtikrinti sklandų gyventojų pajamų deklaravimo procesą – gyventojai pajamas gali deklaruoti greičiau ir paprasčiau, išvengiama deklaracijų tikslinimo dėl neteisingai pateiktos, o vėliau atnaujintos informacijos“, – teigia Kauno AVMI viršininkė Judita Stankienė, pažymėdama, kad artimiausiomis dienomis duomenų nepateikusiems VMI išsiųs išankstinius priminimus.

VMI primena, kad teikiant duomenis apie A ir B klasės išmokas naudojama deklaracijos forma GPM312. Šią ir kitas formas bei jų pildymo taisykles galima rasti Elektroninio deklaravimo sistemoje – EDS, formų sąraše nurodžius atitinkamą formos kodą.

Daugiau informacijos, susijusios su duomenų apie A ir B klasių išmokas, gyventojų patirtų išlaidų teikimą ir visais kitais mokestiniais klausimais, galima rasti VMI internetinėje svetainėje www.vmi.lt, taip pat paskambinus numeriu +370 5 260 5060 (1882). Apsilankymui VMI aptarnavimo padaliniuose būtina išankstinė registracija.

Taip pat skaitykite