PRANEŠIMAS SPAUDAI: 18 tūkst. Kauno apskrities gyventojų – VMI raginimai pateikti deklaracijas

 

VMI laiškai pasieks gyventojus, kurie nepateikė deklaracijos, nors turėjo tą padaryti dėl pritaikyto didesnio nei priklauso neapmokestinamojo pajamų dydžio.  

 

2015 m. kovo 9 d., Kaunas. Kauno apskrities valstybinė mokesčių inspekcija (toliau – Kauno AVMI) informuoja, kad pajamų deklaracijų už 2013 m. nepateikę 18 tūkst. apskrities gyventojų, privalantys tai padaryti dėl pasinaudoto per didelio metinio neapmokestinamojo pajamų dydžio (toliau – NPD), sulauks VMI priminimų. Mokesčių mokėtojai pasitikrinti, ar privalėjo deklaruoti pajamas, gali užpildę metinę pajamų deklaraciją. Tai atlikti patogiausia VMI Elektroninio deklaravimo sistemoje (EDS) (http://deklaravimas.vmi.lt).

„Primename, kad metinis NPD apskaičiuojamas pagal metines pajamas – didėjant pajamoms, NPD mažėja. Todėl gyventojai, pasinaudoję didesniu nei priklauso ar papildomu NPD, privalo pateikti savo pajamų deklaracijas. Skaičiuojama, kad pernai Kauno apskrityje deklaracijų nepateikė 30 proc. tai privalėjusių padaryti gyventojų“, – teigia Kauno AVMI Mokestinių prievolių departamento direktorė Judita Stankienė.

J. Stankienė taip pat pažymi, jog Kauno AVMI šiuo metu revizuoja ir 2010 metus, raginant gyventojus vykdyti pamirštas mokestines prievoles – 2015-ieji yra paskutiniai metai, kuomet mokėtojai privalo įvykdyti 2010 metų prievoles. Kauno apskrityje už 2010 m. dėl pritaikyto didesnio nei priklauso NPD deklaracijų nepateikė daugiau nei 10 tūkst. gyventojų.

Iš viso Kauno AVMI laukia nepateiktų apie 60 tūkst. apskrities mokesčių mokėtojų deklaracijų. Dalis mokėtojų jau buvo sulaukę priminimų pateikti pajamų deklaracijas dėl kitų priežasčių, pvz., dėl vykdytos individualios veiklos ir pan.

VMI kasmet viešai ir asmeniškai gyventojams primena apie pareigą pateikti pajamų deklaracijas, tačiau pasitaiko atvejų, kai piktybiškai vengiantiems mokėti mokesčius tenka skirti baudas – už deklaracijos nepateikimą bauda siekia nuo 57 iki 144 €.

VMI rekomenduoja gyventojams peržiūrėti VMI Elektroninio deklaravimo sistemoje pateiktas ankstesnių metų pažymas, preliminariąsias deklaracijas ir, jei reikia, pateikti deklaracijas bei sumokėti mokesčius. Pasitikrinti, ar mokestiniu laikotarpiu nebuvo pritaikytas per didelis metinis NPD ir dėl to neatsirado papildomai mokėtinas pajamų mokestis, galima VMI elektroninėje deklaravimo sistemoje užbaigus pildyti preliminarią metinę pajamų deklaraciją.

Metinis NPD gali sumažėti dėl kitoje įmonėje (įstaigoje) gautų su darbo santykiais susijusių pajamų ar kitų rūšių taikant 15 proc. tarifą apmokestinamųjų pajamų, dėl išaugusio darbo užmokesčio, vienkartinių premijų, ligos pašalpų, gavus dividendų, autorinį atlyginimą, honorarą, turto nuomos pajamų ir pan. Pažymėtina, kad pajamos iš veiklos pagal verslo liudijimą ar iš įregistruotos individualios veiklos (išskyrus gautas vykdant laisvųjų profesijų veiklą), netauriųjų metalų laužo pardavimo pajamos, išmokos, išmokėtos pasibaigus gyvybės draudimo ar pensijų kaupimo sutarčiai arba ją nutraukus, lygios sumokėtoms įmokoms, į bendrą metinį NPD lemiančią pajamų sumą neįskaitomos.

VMI primena, kad savarankiškai aktualią informaciją mokesčių klausimais, seminarų dalijamąją medžiagą, paaiškinimus ir komentarus galima rasti adresu www.vmi.lt. Pasikonsultuoti su VMI specialistais mokesčių klausimais galima  paskambinus telefonu 1882 arba +370 5 255 3190. Telefonu suteikta konsultacija yra lygiavertė rašytinei, nes pokalbiai yra įrašomi bei saugomi 5 metus.

 

 

 

 

 

 

Taip pat skaitykite