Pradinukų sveikatingumo dienos „Mes galime“ atgarsiai: 100 komandų, azartiškos varžybos ir 3 valandos socialinių įgūdžių

1-82

Viktoras Arbačiauskas

Gegužės 3 d. Prienuose, Paprienės stadione, vyko tradicinė pradinukų sveikatingumo diena „Mes galime“. Šiemet dalyvauti estafečių varžybose užsiregistravo 100 komandų iš 10 Birštono ir Prienų rajono savivaldybių mokyklų. Daugiausiai komandų užsiregistravo „Ąžuolo“ progimnazija (41). Iš Birštono gimnazijos atvyko 20 komandų, „Revuonos“ pagrindinės mokyklos – 9, Balbieriškio pagrindinės mokyklos – 6. Kitos mokyklos užregistravo po 4 komandas. Primename, jog komandą sudaro dvi mergaitės ir du berniukai.

Sveikatingumo dienos organizatoriams suvaldyti daugiau nei 400 pradinukų padėjo partneriai, kurie pasiūlė pradinukams ne vieną užsiėmimą ir net edukaciją.

Mokiniai susipažino su Alytaus profesinio rengimo centro robotais. Prie Visuomenės sveikatos biuro palapinės pradinukai mokėsi gaivinti žmogų. Asociacija „Iš idėjos“ pasiūlė pūsti muilo burbulus, o VšĮ „Daugiau nei sportas“ pakvietė į savotiškus jogos užsiėmimus.

Mokinių dėmesio sulaukė policininkai ir ugniagesiai. Pradinukai gesindami įsivaizduojamą gaisrą išpylė 6 tonas vandens, išmoko išvynioti ir suvynioti gaisrines vandens žarnas. Šimtai vaikų sugebėjo „atsidurti“ policijos automobilio sulaikymo patalpoje.

Bet pagrindinis veiksmas vyko bėgimo takelyje, kur paeiliui varžėsi pirmokai, antrokai, trečiokai ir ketvirtokai. Kiekviena komanda už pastangas įveikti nustatytą atstumą buvo apdovanota medaliais. O po tris greičiausiai atstumą įveikusias komandas tapo varžybų prizininkais, o nugalėtojos gavo po taurę. Nebuvo pamiršti ir mokytojai, kuriems buvo įteikti kuponai į Prienų KKSC baseiną.

Kiekviena komanda dalyvavo fotosesijoje su renginio rėmėjais ir partneriais.

O rėmėjų ir partnerių buvo daug. 

Tai visų 2023 m. ir nuolatinė VšĮ „Krašto vitrina“ renginių rėmėja UAB „Ekofrisa“. Jau antrus metus sveikatingumo dieną remia UAB „Strielčių lentpjūvė“. Kaip visada, gerus sumanymus palaiko Seimo narys Andrius Palionis, UAB „Igeda“, ūkininkė Dalia Kielienė bei „Prienų ligoninė“.  Šiemet iniciatyvą parėmė verslininkas Robertas Ramanauskas ir verslininkas, Tarybos narys Deividas Dargužis.

Būtina nusilenkti ir partneriams, kurie savo darbais ir dalyvavimu pačiame renginyje padarė Sveikatingumo dieną išskirtine pradinukų švente mūsų krašte.

Tai Prienų PGT ir SPT ugniagesiai, Birštono ir Prienų policijos komisariatai, Alytaus profesinio rengimo centras, asociacija „Iš idėjos“ ir VšĮ „Daugiau nei sportas“.

Renginyje elektros tiekimu pasirūpino UAB „Prienų vandenys“, stadioną renginiui paruošė UAB „Prienų butų ūkis“. Draudimą dovanojo bendrovė „Ergo“, o renginio metu budėjo Prienų PSPC medicinos darbuotojas.

IMG_3533

Renginio palapinė atsirado Antano Bendinsko su sūnumi ir pagalbininkų Iš „Žiburio“ gimnazijos pastangomis. Pagrindinė estafečių teisėja Dalia Šklėriūtė iš „Žiburio“ gimnazijos ir renginio vedėja Daiva Venslovienė jau seniai tapo VšĮ „Krašto vitrinos“ renginių veidais.

Renginio siela ir nematoma globėja – Vilija Čiapaitė iš leidybos bendrovės „Aipek“.

Taip pat skaitykite