Populiariausi mitai apie biologinį valymą

nuoteku valymo irenginiai

Biologinis valymas šiandien yra vienas iš dažniausiai naudojamų būdų buitinėse nuotekose esančių teršalų šalinimui. Tai aplinkai palankus sprendimas. Biologiniai nuotekų valymo įrenginiai arba kitaip BNVĮ leidžia pasirūpinti lengvesne kasdienybe tiems, kurie neturi galimybės prisijungti prie centralizuotų nuotekų tinklų. Nepaisant to, kad dabar tokiais gaminiais naudojasi pakankamai daug žmonių, vis dar sklando įvairiausių mitų apie biologinį valymą. Taigi, kokie yra populiariausi iš jų?

1. Biologiniam valymui užtikrinti reikia brangių priemonių

Mitas, kuriuo tikima bene dažniausiai, yra tas, jog biologiniam valymui užtikrinti reikia naudoti papildomas, brangiai kainuojančias priemones. Paprastai tokiu atveju turima omenyje bakterijas. Nors biologinis valymas ir yra pagrįstas mikroorganizmų veikla, tam kad jis vyktų jau sumontuotame įrenginyje, nereikia naudoti jokių papildomų preparatų.

Priešingai – neaiškios paskirties priemonės gali tik sutrikdyti mikroorganizmų veiklą. Taigi, tam, kad nauji biologiniai nuotekų valymo įrenginiai pradėtų veikti, papildomai nieko nereikia daryti. Atsiradus bet kokiems neaiškumams, rekomenduojama visų pirma susisiekti su specialistais. UAB „Feliksnavis“ dirbantys profesionalai gali išsamiai atsakyti į jums rūpimus klausimus ir suteikti kitą naudingą informaciją.

2. BNVĮ naudojamos bakterijos kelia grėsmę sveikatai

Dar vienas kuo tikriausias mitas, susijęs su biologiniu nuotekų valymu, yra tas, kad jame dalyvaujančios bakterijos kelia grėsmę sveikatai. Tačiau taip tikrai nėra. Šį procesą užtikrinantys mikroorganizmai yra kruopščiai atrenkami, pasirūpinant visišku saugumu. Todėl jie nekelia jokios grėsmės nei žmogui, nei gamtai.

Biologinis nuotekų valymo įrenginys – visapusiškai palankus sprendimas. Iš jo išbėgančios išvalytos nuotekos gali būti išleidžiamos į aplinką, pavyzdžiui, netoliese esantį melioracijos griovį arba upelį. Taigi abejoti BNVĮ naudojamų mikroorganizmų saugumu tikrai neverta.

3. Biologinis valymas nėra labai efektyvus

Kalbant apie populiariausius mitus, susijusius su biologiniu valymu, būtina paminėti dar vieną iš jų, t. y. tą, kad toks valymas nėra pakankamai efektyvus. Tačiau vėlgi tai nėra tiesa. Naujos kartos įrenginiai itin efektyviai pašalina buitinėse nuotekose esančius teršalus, tokius kaip azotas ir fosforas. Šiandien – tai vienas iš pažangiausių sprendimų.

Jei kažkuriuo iš šių mitų tikėjote ir jūs, verta nustoti tai daryti. Įsigiję naujos kartos biologinį nuotekų valymo įrenginį galėsite pamiršti bet kokias problemas, susijusias su individualiu buitinių nuotekų tvarkymu.

Taip pat skaitykite