Pokyčiai kurorte tęsis

Sakoma, kad žmogų sutinka pagal rūbą, o išlydi pagal jo protą. Perfrazavus šią liaudies išmintį, galime sakyti, jog miestas, pasitinkantis svečią jaukumu, švara, ir grožiu, užkariauja jo sielą dar ir tvarka, svetingumu ir įdomybėmis. Birštonui, kurortui, kasmet aplankomam daugybės žmonių iš Lietuvos ir užsienio šalių, šis teiginys itin svarbus, juk turistai, poilsiautojai, sveikatos grąžinimo besitikintys žmonės yra sėkmingo miesto gyvavimo šaltinis, dėl kurio tikrai verta pasistengti.

Birštoniečiai stengiasi gražinti savo miestą, padaryti jį dar patrauklesnį ir žavesnį, o jų pastangos jau akivaizdžiai matomos bei džiuginančios tiek čia gyvenančiuosius, tiek trumpam atvykstančius svečius. Pernai mieste buvo įgyvendinama nemaža ES struktūrinių fondų finansuojamų projektų, kurių rezultatai gerai matomi ir jau spėti įvertinti. Kaip pasakojo savivaldybės Strateginio planavimo ir investicijų skyriaus vedėjo pavaduotojas Egidijus Dargis, šiemet laukiama kurhauzo pastatų komplekso, miesto centrinio parko rekonstrukcijos pabaigos, galutinai bus patvirtintas ir Birštono Vienkiemio gatvių pertvarkos 1-ojo ir 2-ojo etapo įgyvendinimas. Rudenį sparčiai pasistūmėta tiesiant dviračių tako į Škėvonių kaimą trasą, tad šiemet jau ir čia galima tikėtis pabaigtuvių. Pokyčiai į gera kurorte tuo nesibaigs. Pasak E. Dargio, šiemet planuojama pradėti Pušyno gatvės rekonstrukciją, kur bus keičiama jau itin prastos būklės gatvės danga, klojami tvirti pagrindai jai, o prie Nemuno atsiras patogi ir erdvi automobilių stovėjimo aikštelė.

Labai svarbu yra tai, teigia E. Dargis, kad Birštono miesto ir savivaldybės gyvenviečių tolimesnė plėtra bus vykdoma atsižvelgiant į tvirtas gaires, esančias specialiajame plane, kuris turėtų įsigalioti šiemet. Atsižvelgiant į ateities perspektyvas, į šių vietovių ypatybes, bus kuriama aiški jų plėtros strategija, numatoma esamos infrastruktūros pertvarka ir plėtotė bei naujos diegimas.

Savo indėlį į Birštono gerovės kūrimą deda ir Miesto tvarkymo tarnyba bei Sporto centras. Sportininkai yra suinteresuoti dviračių takų plėtra, kas labai reikalinga vietos gyventojams ir čia atvykstantiems poilsiautojams, norintiems gamtai saugiu būdu pakeliauti, pasimankštinti, pasigėrėti vaizdingomis miesto apylinkėmis. Todėl Sporto centro šiųmečiuose planuose yra numatyta nutiesti apie 4,7 km dviračių takų, apjuosiančių kurortą. Be to, kaip sako E. Dargis, Kaimo plėtros programos lėšomis taip pat turėtų būti nutiesta apie 2 km ilgio dviračių trasa Žvėrinčiaus miške. Džiugu, kad koja kojon su birštoniečių noru didinti krašto patrauklumą ekoturizmui, žengia ir kaimynai prieniečiai, kurie turėtų prisijungti prie trasos, tiesiamos link Škėvonių nuo Birštono. Labai svarbus indėlis į „Ekomiesto“ koncepcijos įgyvendinimą yra Birštono  miesto tvarkymo tarnybos planai gauti finansavimą mineralinio vandens panaudojimui turizmo reikmėms.

Bendromis savivaldybės specialistų bei mieste veikiančių įstaigų pastangomis toliau diegiama ir plėtojama strategiškai svarbi  infrastruktūra, turinti užtikrinti dar didesnį šalies ir užsienio turistų susidomėjimą Birštonu ir, žinoma, sudaryti patogias ir  saugias sąlygas čia gyvenantiems žmonėms.

Taip pat skaitykite