Poezijos pavasario paukštės skrydis ir giesmė J.  Marcinkevičiaus bibliotekos kiemelyje

Vilija Čiapaitė

Pavasaris skaičiuoja paskutines dienas, tačiau šurmuliuojantys „Poezijos pavasario 2024“ renginiai visu greičiu sklando po visą Lietuvos padangę. Šie metai ypatingi, nes 60-asis šio festivalio maratonas su nutūpimo stotelėmis traukia gausius būrius žmonių, mėgstančius įsiklausyti į poetų eiliuotus pasakojimus apie viską, kas sieja jų vidinius džiaugsmus ir išgyvenimus.

Prienų J. Marcinkevičiaus bibliotekos kiemelis
Kaip amfiteatre susirinkusieji sutiko „Poezijos pavasaris 2024“ mažą būrelį poetų: Agnė Žagrakalytė – poetė, eseistė, literatūros kritikė, prozininkė, Albinas Galinis – poetas, dirbantis Nacionalinėje M. K. Čiurlionio menų mokykloje, mokytojas ekspertas, dėstantis istoriją ir filosofijos istoriją, Dovilė Zelčiūtė – poetė, dramaturgė, eseistė, dirbusi Kauno televizijoje kultūrinių laidų vedėja, Kauno kultūros ir meno savaitraštyje „Nemunas“, dirbanti redaktorės sutartinį darbą įvairiose leidyklose, Jolanta Sereikaitė, kuri ne tik dailininkė, bet ir rašytoja. Be to, ji yra profesionali grafikė, dalyvauja įvairiose parodose Lietuvoje ir užsienyje, kuria ne vien grafikas bet ir tapo.
Paulius Šironas, LRT radijo žinių ir laidų vedėjas, poezijos skaitovas, Laimono Noreikos premijos įvairių skaitymo konkursų laureatas, rengiantis skaitymo ir muzikos vakarus įvairiuose Lietuvos regionuose, knygos „Laiškai sodininkui“ autorius. Išleidęs kompaktinę plokštelę, skirtą poezijos mylėtojams. Ir Gediminas Storpirštis – Lietuvos teatro ir kino aktorius, teatro pedagogas, dainuojamosios poezijos festivalių meno vadovas, koncertų organizatorius, dainų autorius ir atlikėjas.

Gediminas Storpirštis renginį pradėjo gitaros ir eilių suokalbiu, tarsi nutiesdamas tiltą poetų surašytų minčių eiliuotam raštui. O tas raštas supintas iš eilių apie moteris, perfrazuotos evangelijos, gyvenimiškų peripetijų, Vilniaus ir jo erdvių, mitologijos. Kiekvienas poetas savo eilėmis kalbėjo su susirinkusiais savo kalba ir pateikė išgrynintas savo vidines sielos gelmes, kuriose yra vietos ne tik meilei, bet ir suvokimui. Kad mintyse būtų galima sudėlioti perskaitytas eiles, Gediminas Storpirštis gitaros melodijomis ir dainų J. Marcinkevičiaus eilėmis tarsi užglaistė ir sulipdė į visumą.
LRT radijo žinių ir laidų vedėjas  Paulius Šironas savo puikiu tembru nukėlė mus prie upės Šušvės, prie vaikystės prisiminimų ir eilių, kurios net pravirkdė dangų, taip sujungdamas visus ir toliau klausytis eilių, pasakojimų bei muzikos.

O varnos ir toliau kranksėjo, bet šį kartą jos pranašavo tik lietų, kuris staiga, kaip iš prakiurusio kibiro, nulijo, taip ir nustojo. Koks pavasaris be lietaus ir puikių eilių iš pačių poetų lūpų?

Taip pat skaitykite