Poezijos malda, skambėjusi lyg himnas

Vilija Čiapaitė

Pavasario grožį vainikuojanti „Poezijos pavasaris 2015” paukštė sklando po šalį, primindama, jog kiekvienas esame to grožio pakylėti, tačiau jautri ir iškalbinga poeto siela mato ir jaučia daugiau, nei įsivaizduojame. Jau 51 poezijos pavasaris sukvietė tuos, kurie kuria, mėgsta poeziją. Poetai atvyko į mūsų kraštą, kad išgirstume, pamatytume, pajustume…

Davatkynas

Prienų rajonas turi kampelį, kurio aura leidžia pasijusti išskirtiniu, kuriame poetai pasijunta it namuose ir laukiami. Čia, Davatkyne, nusvirusios alyvų kekės, belaukdamos garbių svečių, svajingai paskleidusios savo kerus, ir ošiančios pušys, duetu sutinka kiekvieną čia atvykusįjį.

Šeštadienis, apsunkęs nuo pavasarinių darbų, leido daugumai pailsėti magiškoje pušų bei alyvų, mažučių trobelių bei išpuoselėtų gėlynų apsuptyje. Be abejo, kokios poetų sutiktuvės be mūsų kraštietės Aldonos Ruseckaitės? Ji visuomet atranda šmaikštų žodį, linksmą posakį. Tai ir sujungė visus bendrai maldai – poezijos žodžiui.

Šį kartą šventėje dalyvavo „Poezijos pavasario 2015“ poetai Gintaras Bleizgys, Daiva Čepauskaitė, Jurgita Jasponytė, Alicija Rybalko (Vokietija), Ričardas Šileika ir visų mylima Ramutė Skučaitė. Turėjusių dalyvauti Boris Chersonskij ir Liudmila Chersonskaja (Ukraina), skambėjo išverstos eilės, kurios aidėjo su Ukrainoje vykstančiu karu.

Eiles keitė dainos, o nustebusios pušys ir alyvos tarsi klausė susirinkusiųjų: „Kas tai?”

Birštonas

Poetai Daiva Čepauskaitė, Jurgita Jaskonytė, Alicija Rybalko, Ričardas Šileika, Ramutė Skučaitė. Labai gaila, bet nedalyvavo Boris Chersonskij, Liudmila Chersonskaja (Ukraina) bei Gintaras Bleizgys.

Visi renginio dalyviai pirmiausiai atvyko į Birštono parką. Jų dalyvavimas Bibliotekėlės atidaryme suteikė šventiškumo ir pagarbos knygai. O jų pažadas papildyti Bibliotekėlės lentynėles, manau pakvies ne kartą atvykti į kamerine aplinka pulsuojantį Birštoną.

Netrukus visi susirinko Kurhauze. Čia jų laukė poezijos ir eiliuoto žodžio mylėtojai. Renginį pradėjo Andriaus Kulikausko daina, kuri ir padiktavo renginio temą… Aktorė Virginija Kochanskytė bandė prakalbinti įspūdžių perpildytas poetų sielas. Jie užuominomis sakė, jog eilėraščiai daugumai yra pranašiški, kad gali pakeisti likimą, o poetė R. Skučaitės žodžiai „Poezija yra poezija” viską sujungė. Eilės nukeldavo į mistinio gyvenimo peripetijas, o charizmatiškasis kompozitorius, bardas Andrius Kulikauskas išdainavo mums brangaus poeto Justino Marcinkevičiaus eiles. Bardas dainomis nukrypdavo į liūdnus prisiminimus arba, pakeldamas nostalgišką nuotaiką, suvinguriuodavo nuotaikingas trumputes. Daina, nuskambėjusi žemaitiška kalba, daug kam suteikė geros nuotaikos akimirkų.

Kaip žinia, šie metai mūsų krašte paskelbti Justino Marcinkevičiaus metais. Be abejo, džiugu buvo išgirsti ir apie Antaną Baranauską, kurio gimtadienis gana solidus – 180 metų. Eilės liejosi aktorės V. Kochanskytės lūpomis, išsakydamos, jog visus sieja meilė ne tik poezijai, bet ir jos kūrėjams.

Taigi, aštuonioliktą kartą poetai su charizmatiškaisiais Virginija Kochanskyte ir Andrium Kulikausku sujungė visoje šalyje išsibarčiusius poetus, poezijos šauklius, kurie susivienijo maldai, poezijos maldai, skambėjusiai lyg himnas.

Taip pat skaitykite