Po metų pertraukos Birštone vėl kovojama dėl Aleksandro taurės

 

afisa_petanke_birstonas171012_aleksandro_v1-01

kvitrina.com

Prieš 11 metų Birštone buvo įkurtas petankės klubas. O 2011 m. rudenį kurorte buvo organizuotas pirmasis petankės turnyras Aleksandro taurei laimėti. Turnyro sumanytojas, Birštone gerai žinomas Aleksandras Gorinas, prisimindamas tuos laikus,  naujienų portalui pasakė, jog pamanė, kodėl kurorte negalėtų būti dviejų vietinių turnyrų. Prieš tai Birštone buvo organizuojamas tik Mero taurės turnyras. Ir štai, 2011 m. petankės bendruomenė gavo galimybę sudalyvauti Birštono petankės klubo prezidento Aleksandro Gorino turnyre. Jis ypatingas ir tuo, jog jame dalyvauja ne tik jau pripažinti petankės meistrai, bet ir mėgėjai.

IMGP6797_400

Pagal turimą informaciją, kurią pavyko surinkti naujienų portalui kvitrina.com., 2011 m. turnyre dalyvavo 12 komandų, o nugalėtojais tapo Vytautas Gedminas ir Audrius Maciulevičius.
2012 m. taurę išsivežė kauniečiai Linas Budrikas ir Mindaugas Matulionis. Po metų turnyre triumfavo Vytautas Gedminas su Kęstučiu Pranculiu. 2014 m. taurė vėl iškeliavo į Kauną (Rolandas Kukcinavičius, Arvydas Sabalis). 2015-2017 m. taurė atitekdavo Gedminų ir Bagdanavičių šeimų nariams. Nugalėtojais buvo Irma Gedminaitė ir Paulius Bagdanavičius (2 kartus), Vytautas Gedminas ir Greta Gedminaitė. 2018 m. vyko vienetų turnyras, kuriame triumfavo Tautvydas Alenskas. 2019 m. trečią kartą Aleksandro taurė buvo perduota į Irmos ir Pauliaus rankas. 2020 m. turnyras buvo atšauktas dėl pandemijos ir štai, atėjo 2021 m. Šis turnyras jubiliejinis – dešimtasis.

Spalio 30 d. 10 val. Birštono petankės aikštynas. Laukiami visi – ir žaidėjai, ir sirgaliai. Petankės žaidimas – tai azartas, menas ir bičiulystė.

 

 

Taip pat skaitykite