Pirmasis renginys Nidoje, skirtas Švyturių metams

Neringos muziejai organizuoja pirmąjį renginį Nidoje, skirtą Švyturių metams, ir maloniai kviečia visus vasario 15 d. 17.30 val. į parodos „KLAIPĖDOS KRAŠTO ŠVYTURIAI iš Neringos muziejų lobynų“ atidarymą, kuris vyks Kuršių nerijos istorijos muziejuje (Pamario g. 53, Nida).
Parodos atidarymo metu vyks KU Baltijos regiono istorijos ir archeologijos instituto istorikės doc. dr. Nijolės Strakauskaitės paskaita „Kaip atsirado švyturiai prie Kuršių marių“.

Švyturiai dažnai simbolizuoja saugumą, orientaciją ir viltį žmonijai. Jie yra kultūros paveldo dalis, atgaivinanti jūrų tradicijas ir bendruomenių ryšį su vandeniu ir navigacija. Šie simboliai gali turėti įvairių reikšmių skirtingose kultūrose, bet dažniausiai siejami su saugumu ir atskirtimi. Švyturiai – ypatingi objektai, šviečiantys nepaisant sienų ir politinių sistemų.

Praėjusiais metais Klaipėdos ir Neringos savivaldybėms atkreipus dėmesį į Lietuvos švyturius kaip į išskirtinius navigacijos ir kultūros paveldo objektus ir 2024-uosius paskelbus Švyturių metais, Neringos muziejai peržiūrėjo savo archyvuose turimą atvirukų kolekciją su švyturiais prie Kuršių marių. Supratę, kad ši kolekcija yra vertingesnė nei buvo manyta, Neringos muziejai, kaip pirmąjį Švyturių metų renginį, nusprendė pristatyti visuomenei švyturiais prie Kuršių marių pavaizduotus XIX a. pabaigos – XX a. pirmos pusės atvirukus bei kitus išskirtinius eksponatus, susijusius su senuoju Nidos švyturiu bei Klaipėdos Baltuoju švyuriu.

Paroda veiks iki kovo 28 d.

Taip pat skaitykite