Pilietiškumo ugdymas Veiverių Tomo Žilinsko gimnazijoje

101_4103

Lapkričio 24-ąją, pažymint Lietuvos kariuomenės dieną, Veiverių T. Žilinsko gimnazijoje šurmuliavo gausybė žmonių. Jau trečius metus į šią šventę atvyksta mokiniai ir iš kitų rajono mokyklų, svečiuojasi Lietuvos didžiojo kunigaikščio Algirdo mechanizuotojo pėstininkų bataliono kariai. Pasveikinti šventės dalyvius atvyko Prienų r. savivaldybės administracijos atstovai: R. Zailskas, L. Jančiukienė, A. Kubilius. Tą dieną gimnazijos erdvės knibždėte knibždėjo nuo įvairiausios veiklos.

Renginiai prasidėjo iškilmingu atidarymu: sveikinimo žodį tarė ir padėkas kūno kultūros mokytojoms J. Dranginienei ir D. Macijauskienei už varžybų organizavimą įteikė Seimo nario A. Palionio padėjėja R. Jočiūnienė, o padėkas renginio rėmėjams – Prienų r. Savivaldybės tarybos nariui C. Pacevičiui ir UAB „Sauruva“ vadovui S. Ruseckui – įteikė gimnazijos direktorė A. Raibužienė.

Lietuvos didžiojo kunigaikščio Algirdo mechanizuotojo pėstininkų bataliono kariai – vyr. eil. A. Mockuvienė, vyr. eil. R. Vainauskas, gr. Š. Urbaitis, gr. N. Krasko, eil. V. Berlinskas, eil. A. Rimkus, vyr. eil. D. Rimkus, gr. A. Šmigelskis gimnazijos fojė pristatė ginkluotės parodą. Smalsuoliai ne tik galėjo išgirsti įdomių pasakojimų, bet ir iš arti apžiūrėti, paliesti ginklus.

III-IV g. klasių mokiniai dalyvavo paskaitoje – diskusijoje „Kodėl verta tarnauti Lietuvos kariuomenėje ir kaip tapti kariu?“. Vyr. eil. G. Butrimovič, vyr. ltn. V. Miliušas gimnazistus supažindino su kareiviška kasdienybe, iššūkiais. Kartu diskutavo, kaip keičiasi žmogaus vertybės atlikus karinę tarnybą. Kariai skatino sulaukus pilnametystės įsilieti į savanorių gretas ir taip nelikti abejingiems ilgaamžėms tradicijoms, puoselėti patriotiškumą.

Paskaitoje „Išgyvenimo pamokos“ vyr. eil. T. Petkevičius, virš. A. Zajančkauskas, gr. E. Saukaitis mokiniams pasakojo, kaip emociškai bei fiziškai nepalūžti atsidūrus ekstremaliose situacijose. Vėliau vyko praktinės pratybos. Čia mokiniai sužinojo, kaip užkurti laužą, kai vėjas nepalankus, kokiomis spalvomis nusidažyti veidą, kad taptum mažiau pastebimas.

Kol virė aistros karinėse pratybose, stipruoliai varžėsi štangos spaudimo ir svarsčių kilnojimo varžybose. Profesionalia svarsčių kilnojimo įranga rėmė Lietuvos svarsčių kilnojimo federacijos prezidentas A. Špokas. Dalyviai buvo atvykę iš Išlaužo pagrindinės mokyklos, Prienų „Žiburio“ ir Jiezno gimnazijų, Balbieriškio pagrindinės mokyklos, rungėsi ir patys šeimininkai – Veiverių Tomo Žilinsko gimnazijos mokiniai. Teisėjavo vyr. ltn. E. Raibužis, gr. E. Baseckas ir Lietuvos jėgos trikovės federacijos atstovas, tarptautinės kategorijos teisėjas E. Petrauskas.

Linksma, nuotaikinga ir prasminga šventė greitai prabėgo, palikusi neišdildomų įspūdžių. Netruks prabėgti ir metai: mokinių ir karių draugystė tęsis.

Veiverių Tomo Žilinsko gimnazijos mokytoja E. Keturakienė

Taip pat skaitykite