Pažintis su gamtos pasauliu „virusų laboratorijoje“

Visurų_laboratorija_20 (2)

Liepos 28 d. Birštono viešojoje bibliotekoje vyko projekto„Kūrybiniai susitikimai po liepa“, skirto vaikams ir jų šeimoms, finansuojamo Lietuvos kultūros tarybos ir Birštono savivaldybės, renginys: knygos „Visurų laboratorija. Miško paslaptis“ pristatymas ir improvizuotos dirbtuvės su autore Dovile Bajoraite-Dijokiene ir dailininke Simona Jurčiukonyte.

Rašytoja D. Bajoraitė-Dijokienė supažindindama su knyga „Visurų laboratorija. Miško paslaptis“, kurioje trečiokė Greta ir trimetis Paulius tyrinėja juos supantį pasaulį, pakvietė kartu pasvarstyti, kokią įtaką mūsų sveikatai turi miškas, kokį vaidmenį atlieka medžiai, kas yra virusai, kodėl knygos pavadinime yra žodis „visurai“, o ne virusai. Klausytojai mielai atsakinėjo, pasakojo, svartė, ką reikia daryti, kad būtų saugoma gamta, vardijo, kokius medžius pažįsta ir kokie jiems labiausiai patinka.

Dailininkė S. Jurčiukonytė pakvietė pasigaminti savo širdies medį. Kūrybinėse dirbtuvėse darbas virte virė: vaikai karpė, dėliojo, piešė, dalijosi įspūdžiais, fantazavo. Išėjo gražus, neįprastas miškelis. Pasidžiaugę juo pasinėrė į tyrinėjimus mobiliojoje laboratorijoje, kurią atsivežė viešnios. Akį masino įvairiausios gamtinės medžiagos: samanos, kaštonų žiedai, džiovintos vaistažolės, medaus korys, beržo tošis, pupelės, kiaušinio lukštas ir kt. Juos patyrinėti buvo galima per mikroskopus ir padidinamuosius stiklus. Buvo be galo įdomu pamatyti, kaip atrodo bitės koja, jos pilvelis, žmogaus plaukas, skruzdėlė, ląstelė, medžio žievė. Gamtos laboratorija labai sudomino ir kėlė nuostabą. Daug mokslo žinių sudėta į knygą „Visurų laboratorija. Miško paslaptis“, nes ją kuriant konsultuotasi su mokslininkais ir įvairių sričių ekspertais.

Pažintis su kūrėjomis buvo turininga, žaisminga ir nuoširdi. Gamtos tyrinėjimai sužadino smalsumą ir paskatino ne tik praplėsti žinias, bet ir savo, kad ir mažais, darbais prisidėti prie gamtos išsaugojimo.

Projekto partneriai: Birštono gimnazija, Nemajūnų dienos centras, Birštono vienkiemio bendruomenė, UAB „Gyvenimas“, VšĮ „Krašto vitrina“.

Taip pat skaitykite