Pažadai išvalyti Nemuno aukštupį dūžta į šipulius 

IMG_2506

Vacys Staknys

Vasario 22 d. Prienų rajono savivaldybėje lankėsi Vidaus vandens kelių direkcijos generalinis direktorius Vladimiras Vinokurovas su komanda. Deja, Prienų rajono savivaldybės vadovai išgirdo blogas naujienas. Buvo pranešta, jog Nemuno aukštupio valymo darbams finansavimas neskirtas, žadėtas upės aukštupio valymas stringa.

IMG_4199-536x370-536x370

VVKD vadovas apgailestavo, jog susiklostė tokia situacija, bet patikino, jog valymo darbai tarp Birštono ir Prienų šiemet tikrai bus atlikti. Deja, Nemuno atkarpos tarp Prienų ir Balbieriškio valymas gali užtrukti dėl finansavimo stokos. Svečiai prasitarė, jog po Birštono žemsiurbė bus perkelta į Alytų, nes savivaldybė garantavo finansavimą.

IMG_2509

Į Prienų rajono savivaldybės mero Alvydo Vaicekausko klausimą apie kaštus ir galimą savivaldybės prisidėjimą, V. Vinokurovas tiesiogiai neatsakė. Tik bandė pateisinti direkcijos veiksmus, tvirtindamas, jog susitarimas su Alytaus savivaldybės vadovais sudarytas prieš metus. Jo teigimu, alytiškiai patys pasiūlė finansuoti valymo darbus Nemune ties Alytumi.
2020 metais, kai Birštone lankėsi prezidentas Gitanas Nausėda ir kartu su merais bei Susisiekimo ministerijos bei VVKD atstovais plaukiojo laivu, visi džiaugsmingai piešė, kaip bus vykdomi darbai. 

Eilinį kartą kalbos ir darbai skiriasi kaip diena ir naktis. 

Taip pat skaitykite