Paukštelis, virtęs sakalu

Vilija Čiapaitė

Kai Balbieriškyje susirinko kelios poros ir nutarė pašokti, nei vienas net nesvajojo, kad po dešimties metų, dėvėdami puikius rūbus, pagausėjusiu būriu švęs puikų jubiliejų, o tiksliau net du: kolektyvo įkūrimo dešimtmetį ir respublikinio vyresniųjų liaudiškų šokių festivalio penkmetį. Pati esu dalyvavusi beveik visuose festivaliuose ir mačiusi kolektyvo stabilumą ir šokių suderinamumą, sudėtingumą ir įsiklausymą. Laikas subrandino kolektyvą kaip ąžuolinėse statinėse laikomą konjaką – jis tapo brandus, sodrus ir nepakartojamas. Ne paslaptis, kad vairą laikantis Raimundas Morkūnas įdeda dalelę savęs, kad kolektyvas būtų toks, koks yra šiandien. Pirmas ir pats didžiausias kolektyvo pasiekimas – Aukso paukštė, tai buvo įrodymas, kad didelio noro ir pastangų dėka galima pasiekti tokias aukštumas, kaip ir sakalui, pakilusiam į bekraštę dangaus žydrynę ir kylančiam vis aukščiau.

Iš štai šeštadienio popietę į Prienų kultūros ir laisvalaikio centro salę rinkosi ne tik festivalio dalyviai, bet ir garbūs svečiai iš Seimo, rajono savivaldybės, miestelio ir rajono gyventojai. Jiems teko malonumas ir garbė savo buvimu pasveikinti ir pasigrožėti ne tik „Ringio“ pasirodymu, bet ir svečių iš visos Lietuvos gausa. Tai Vilkaviškio kultūros centro vyresniųjų liaudiškų šokių kolektyvas „Lelija“, Marijampolės kultūros centro vyresniųjų tautinių šokių kolektyvas „Jotvingis“, Trakų r. kultūros rūmų Lentvario vyresniųjų tautinių šokių grupė „Kadagys“, Plungės kultūros centro šokių ir dainų ansamblis „Suvartukas“, Kauno m. tautinio meno ansamblis „Ratelinis“, Elektrėnų kultūros centro vyresniųjų tautinių šokių kolektyvas „Vijūnas“, Žiežmarių vyresniųjų tautinių šokių kolektyvai „Skaisgija“ ir „Kiementa“, Garliavos kultūros centro vyresniųjų tautinių šokių kolektyvas „Ąžuolas“, Jurbarko kultūros centro vyresniųjų tautinių šokių ansamblis „Nemunėlis“, Klaipėdos Žvejų rūmų vyresniųjų tautinių šokių kolektyvas „Vėtra“, Druskininkų kultūros centro vyresniųjų tautinių šokių grupė „Kadagys“ bei artimiausi kaimynai: Birštono kultūros centro vyresniųjų tautinių šokių kolektyvas, neseniai pasivadinęs „Jovaru“.

Po koncerto ringiečius sveikino gausus būrys mylinčių šokį ir dainą. Juk ne vieno yra pasakyta, kad daina ir šokis neleidžia tautai išnykti. Juk tiek nedaug reikia, kad žmonės susiburtų ir, liedami prakaitą, pasiektų tai, ką pasiekė. Nedidelis upeliukas Ringis įteka į Nemuną ir paskleidžia vandenis po Lietuvą, o „Ringio“ kolektyvas neapsiriboja pasirodymais Lietuvoje. Jis keliauja po užsienio šalis, garsindamas ne tik Lietuvos, bet ir Balbieriškio vardą.

Taip pat skaitykite