Balandžio 30 dieną Jiezno gimnazijos jaunieji šauliai dalyvavo Jiezno seniūno Algio Bartusevičiaus ir Prienų 6 kuopos vado Sigito Žalio organizuotame žygyje po Jiezno ir Stakliškių apylinkes. Jis buvo skirtas paminėti Lietuvos valstybės krašto savivaldos šimtmečiui paminėti. Patriotiniame ir ištvermės žygyje taip pat dalyvavo mokiniai iš Pakuonio, Balbieriškio, Prienų ir Išlaužo, dalyvavo E. Stankevičienė su sūnumi (jauniausiu žygio dalyviu), jiezniškių Dulkių šeima bei jų šuo. Į renginį atvyko apie 100 dalyvių. Skaičius išties džiugino – smagu, kad mokiniai taip aktyviai įsijungia ir noriai dalyvauja.
Žygis prasidėjo Dukurnonių kaime, šalia Paukščių piliakalnio ir vietinio ežeriuko. Mokinius pasveikino žygio organizatorius Jiezno seniūnas A. Bartusevičius, Jiezno gimnazijos jaunųjų šaulių vadas S. Žalys, Dukurnonių seniūnaitė V. Ivanauskienė ir kaimo bendruomenė. Jie dovanojo pyragą, kad „kelias būtų saldesnis‘‘ bei papasakojo Paukščių piliakalnio istoriją.
Dalyviams pasigėrėjus apylinkėmis ir nuostabiu kraštovaizdžiu, prasidėjo žygis.
A. Bartusevičiaus vedami, žygeiviai pajudėjo link antrojo punkto – Noreikiškių piliakalnio. Kolonos priekyje buvo nešama Šaulių sąjungos vėliava, dėl saugumo abiejuose voros galuose ėjo atsakingi asmenys su ryškiaspalvėmis liemenėmis. Dalyviai žygiavo keliais, vingiuojančiais pro miškelius, laukus, gyvenvietes. Oras pasitaikė kaip niekad geras – švietė saulė, danguje plaukiojo keli debesėliai. Ryžtingai keliaudami per kalnelius ir vakarykštes balas, mokiniai dar suspėdavo pasišnekučiuoti, pasijuokti ir netgi padainuoti. Taip beeidami žygeiviai galiausiai pasiekė Noreikiškių piliakalnį. Nusiplūkę jaunuoliai atgavo jėgas, pasistiprino Dukurnonių bendruomenės iškeptu pyragu ir vėl leidosi į kelią.
Skanduodami skanduotes, dainuodami, plepėdami ir juokdamiesi, jaunieji šauliai pasiekė trečiąjį kelionės tikslą – Pieštuvėnų piliakalnį. Ant jo viršūnės jau laukė Pieštuvėnų kaimo bendruomenė su pirmininke D. Stankevičiene. Kaimo gyventojai pasitiko su vaišėmis, arbata, kava, sultimis, pačių keptais pyragais ir sausainiais. Bendruomenės pirmininkė papasakojo legendą apie Pieštuvėnų kaimo pavadinimo kilmę, istorinius faktus. Nuo kalno viršūnės atsivėrė nuostabus vaizdas: maži namukai gyvenvietėse, mirguliuojantis Pieštuvėnų ežeras, žaliuojantys miškai ir piliakalnio papėdėje besiganančios avys.
Iki paskutinio taško – Lepelionių piliakalnio arba dar geriau žinomo kaip „Napoleono kepurė“ – mokiniai nukako geltonaisiais autobusiukais. To buvo imtasi taupant laiką ir jėgas, kadangi Lepelionių kalno papėdėje laukė galybė veiklos, ceremonijų. Čia mokiniai galėjo apžiūrėti ginklus, parūpintus Lietuvos kariuomenės Krašto apsaugos savanorių pajėgų kariškių, netgi jais pašaudyti! Buvo galimybė užkopti ant „Napoleono kepurės“ (žinoma, jeigu buvo likę jėgų), pasigrožėti apylinkėmis, pabendrauti ir, aišku, pasidaryti daug nuostabių nuotraukų. Papėdėje laukė šaulių išvirta soti šauliška košė, Vyšniūnų bendruomenės paruošta skani sriuba ir karšta arbata.
Prisikirtus prasidėjo iškilminga jaunųjų šaulių įšventinimo ceremonija. 20 jaunuolių prisiekė ginti ir globoti Tėvynę. Pasižadėjimams vadovavo pats Vytauto Didžiojo rinktinės vadas Ž. Šadauskis. Jaunuosius šaulius palaimino Jiezno parapijos klebonas R. Bičkauskas. Džiugu, kad net keturi pilnamečiai jaunuoliai tapo Šauliais. Iš jų net trys jiezniečiai: Lukas Mockevičius, Emilija Kudžmaitytė ir Ugnė Celiešiūtė bei prieniškis Jonas Šapalas.
Po ceremonijos Jiezno gimnazijos atstovas V. Žiūkas įteikė padėkas žygio organizatoriams, Stakliškių seniūnas G. Kaminskas pasveikino visus dalyvius įveikus 12 kilometrų trasą, S. Žalys ir A. Bartusevičius įteikė mokiniams pažymėjimus, liudijančius apie tai, kad jaunuolis įveikė žygio atstumą, susipažino su Dukurnonių, Noreikiškių, Pieštuvėnų ir Lepelionių piliakalnių istorija. Apie penktą valandą vakaro mokiniai iškeliavo namo.
Savo nuomonėmis apie šį renginį mielai pasidalino Jiezno gimnazijos mokiniai.
,,Manau, kad tikrai puiki mintis organizuoti tokius renginius. Man labiausiai patiko Pieštuvėnų piliakalnis. Nuo jo atsiveria labai gražūs vaizdai. Be to, kaimo bendruomenė labai šiltai mus sutiko ir papasakojo įdomią legendą apie kaimo pavadinimą‘‘, ‒ savo mintimis pasidalino aštuntokė Ugnė. ,,Labai patiko šis renginys. Įsiminė iškilminga įšventinimo ceremonija bei labai skani kareiviška košė‘‘,‒ sako jieznietė Marija. ,,Man labiausiai patiko Dukurnonių piliakalnis ir skanduotės, kurias skandavome žygiuodami. Vyšniūnų kaimo bendruomenė išvirė labai skanią sriubą, sužinojau daug apie Napoleono kepurės piliakalnį‘‘,‒ džiugiai pasakoja aštuntokė Evelina.
Jiezno gimnazijos mokinė Saulė, paklausta apie žygį, tvirtina, kad renginys tikrai patiko: ,, Šis žygis sujungė net keturias mokyklas, mes susipažinome, pabendravome. Eiti buvo labai smagu. Kadangi esu jaunoji šaulė, vilkėjau kareivišką uniformą, bet ji žygyje netrukdė. Labai patiko, kad savanoriai kariai demonstravo įvairiausius ginklus, amuniciją.‘‘
Dėkojame žygio globėjui Lietuvos Respublikos Seimo nariui A. Palioniui, už žygio organizavimą – Jiezno seniūnui A. Bartusevičiui ir jaunųjų šaulių būrelio vadovui S. Žaliui, Dukurnonių, Vyšniūnų ir Pieštuvėnų bendruomenėms už šiltą sutikimą, KASP kariams savanoriams už ginkluotės pristatymą ir kitiems, kurie padėjo organizuoti šį puikų renginį. Taip pat džiaugiamės, gavę iš Jiezno seniūno pažadus apie dar ne vieną patriotinį žygį.
Jiezno gimnazijos jaunoji šaulė Eglė Vinskaitė