Pasaulio ir Lietuvos ekonomika bankininkų akimis

Lapkričio 7 d. Swedbanko Prienų KAS vyko banko atstovų susitikimas su savo klientais, kuriame buvo bandoma pažvelgti į pasaulio ir Lietuvos ekonomikos tendencijas ir galimus praradimus. Susitikimo metu banko atstovas papasakojo apie globalines ekonomikos tendencijas ir kaip jos veikia kiekvieno iš mūsų verslą.

Buvo akcentuota, kad situacija išties sudėtinga, nes krizė paveikė visas pasaulio vertybes. Ekonomikos milžinė JAV planuoja augimą, o motušė Europa realiai trypčioja vietoje ir turi ryžtingai spręsti užklupusias šalių nemokumo problemas. Italija, Portugalija, Airija arti tos ribos, kad kreipsis finansinės paramos, o Graikija jau negali išgyventi be tokios paramos. Ne visų įvardintų šalių piliečiai pasiryžę priimti vyriausybių siūlomų „diržų suveržimo“ paketų, todėl gali įvykti įvairūs pokyčiai. Buvo pažymėta, kad Lietuvos Vyriausybės sprendimas grąžinti pensijas į prieškrizinį lygį – daugiau politinis, o ne ekonominis sprendimas.

Susitikimo metu buvo akcentuota, kad šalyje nėra nė vieno sektoriaus, kuris visiškai atsigautų po krizės, nors baldų ir lengvosios pramonės sektorių augimo tempai geresni.

Visgi susitikimo dalyviai išsakė nuomonę, kad taupymas dar būtinas. Deja, verslas kalba apie taupymą, o ministerijos 2012 metams užplanavo atlyginimų fondų didinimą.

Taip pat skaitykite