Pasakos namais virtusiame Kurhauze – knygos apie banginuko nuotykius Birštone pristatymas

 

Vidmantas Venclovas

Gegužės 8 d. Birštono Kurhauzą užtvindė gausus būrys kurorto vaikučių, kurie atskubėjo į Vilijos Čiapaitės knygos-pasakos apie banginuko nuotykius kurorte „Jis pažadėjo sugrįžti“ pristatymą.
Čia vaikučius pasitiko Birštono simbolis Banginukas, o pačiame Kurhauze vaizdo ekrane besikeisdamos puikavosi pasakos iliustracijos.
Pasak knygos-pasakos autorės Vilijos Čiapaitės, liedama iliustracijas ir kurdama pasaką pati grįždavo į vaikystę, o retkarčiais pamiršdavo grįžti į suaugusiųjų pasaulį.
Pagrindiniai pasakos herojai vaikučiai ir banginukas kartu džiaugėsi pažindami kurortą ir jo istoriją.

„Norėjau Birštoną pamatyti pačių vaikučių akimis ir, kai gimė pirmosios iliustracijos, norėjosi lieti jų vis daugiau“, – prisimindama knygos atsiradimo procesą kalbėjo Vilija Čiapaitė.

Birštono savivaldybės vicemeras Vytas Kederys pasidžiaugė, jog menininkė įgyvendino jų idėją turėti pasaką apie kurorto simbolį ir jo nuotykius Birštone.
Pasak vicemero, vaikai – tai Birštono ateitis, o dabar jie augs kartu su „Banginuko nuotykiais“ ir šia nuotaikinga istorija dalinsis su kitais.

Pilnas nenuoramų Kurhauzas ne sekundei nenutilo, nes vaikiškas šurmulys buvo nepakartojamas, o į kai kuriuos klausimus buvo sunkoka iškart surasti tinkamą atsakymą.
Kol knygos iliustracijos keliavo savo ratu, vaikučiai pradžiugino vieni kitus nuotaikingomis dainomis.
Knygos-pasakos autorė Vilija Čiapaitė po renginio pasakė, jog buvo smagu pabendrauti su pagrindiniais jos kūrinio skaitytojais.

Pristatymo iniciatorė Birštono savivaldybė padovanojo knygos rinkinius „Vyturėlio“ ir „Giliuko“ lopšelių-darželių, Birštono gimnazijos ir Birštono bibliotekos bendruomenėms.
„Banginukas“ jau pradėjo keliones po vaikučių namus, ir tai smagu. Pasaka apie Birštono simbolio „Banginuko“nuotykius leis dar geriau pažinti Nemuno vingyje įsikūrusio mineralinio vandens, gamtos ir žmonių sukurto poilsio perlą.

Taip pat skaitykite