Parodoje „Birštono veidai“ – kasdienybės herojai, kurie gyvena tarp mūsų

IMG-7817

Vilija Čiapaitė

Birštono kultūros centre atidaryta fotografijų paroda „Birštono veidai“. Grojantys Birštono meno mokyklos saksofonistai ir mokytojo Mindaugo Bivainio muzika puikiai nuteikė parodos apžvalgai.

Vos pažvelgus į parodoje pakabintas fotografijas mintys nuvedė į užfiksuotas akimirkas, kuriose galėjai pamatyti tai, kas buvo užmiršta, nes atrodė, kad tai visiškai nesvarbu. Fotografijose sustabdytos akimirkos atrodė tarsi kasdienybė. Jos it istorijos puslapiai, kurie išliks ir tik po kurio laiko nublokš į prisiminimų jūrą. Tokios fotografijos yra vertos paties brangiausio turto – istorijos, kuri neištrinama, nesunaikinama!

Fotografų sustabdytose akimirkose nepamatysi politikų, vyrų su kaklaraiščiais (rodos, du temačiau, bet tai ne politikai!). Tai kasdienybės herojai, kurie dirba, vaikšto, dalyvauja renginiuose, gyvena tarp mūsų. Tokios akimirkos aiškiai parodo, kaip mes gyvename, kaip ilsimės, dirbame…

Šimte fotografijų gali pamatyti žmones, kuriuos sutinkame kasdien, bendraujame, tai kartu leidžia mums nuklysti ten, kur apstu nepakartojamų momentų, judesio, veido išraiškų.

IMG-7784

O kad ši paroda mus nukeltų į sustabdytų vaizdinių, o galbūt istorijos pasaulius, daug darbo įdėjo Birštono kultūros centro direktorius Zigmas Vileikis, fotostudijos „Varpas” vadovas Povilas Veteris ir kiti fotografai, fotografuoti pamėgę mėgėjai.

IMGP7844

Net ir parodos „Birštono veidai“ pavadinimas parinktas neatsitiktinai. Pasak Z. Vileikio, jei nebūtų veidų, kurortas atrodytų tuščias, būtų vien tik vaizdai, gėlynai. Be žmonių Birštonas fotografijose atrodytų nykus.

Beje, tarp fotografijų ir fotografuojančiųjų ryšys ypač glaudus su fotostudijos „Varpas” vadovu Povilu Veteriu. Jis mato, kad kaskart daugėja fotografuojančių, o dalis jų net tampa profesionalais. Kaip sakoma, postūmis yra galingas ginklas, kad kažkas atrastų save, ir dėl to reikėtų dėkoti Povilui Veteriui.

Taigi galima pasidžiaugti, kad puikiai įvaldę fotoaparatus mus parodoje pradžiugino:Linas Andriekus, Elzė Bisikirskaitė, Raimondas Danilovas, Jolita Grabliauskaitė, Julija Gradeckienė, Ramutis Gustaitis, Nijolė Juozaitienė, Vytautas Klimavičius, Vytautas Laukaitis, Dalė Lazauskienė, Jonas Milaknis, Jūratė Milaknienė, Rūta Smailienė, Audronė Šidiškienė, Onutė Valkauskienė.

Darbai:

 

Taip pat skaitykite