Panardinami vandens siurbliai – kodėl verta rinktis?

116. Panardinami vandens siurbliai - kodėl verta rinktis

Panardinami vandens siurbliai yra viena pigiausių ir populiariausių vandens ir kitų skysčių, įskaitant turinčius kietųjų dalelių, siurbimo įrangos rūšių. Jie, be kita ko, dažniausiai naudojami lietaus vandeniui išsiurbti, grioviams, tvenkiniams, rūsiams sausinti, taip pat naudojami statybose ir pramonėje. Panardinamojo siurblio paskirtis griežtai priklauso nuo jo tipo, todėl ieškant tinkamo modelio reikia atsižvelgti į tai. Ką verta žinoti apie panardinamuosius siurblius? Į ką turėtumėte atkreipti dėmesį prieš pirkdami?

Kam naudojami panardinami vandens siurbliai?

Panardinami vandens siurbliai skirti skysčiams iš vienos vietos į kitą pumpuoti – toks yra paprasčiausias ir tinkamiausias apibrėžimas. Panardinamasis siurblys gali būti naudojamas, pavyzdžiui, vandeniui išpumpuoti iš baseino ar lietaus vandens rezervuaro, išleisti vandenį iš užlieto rūsio, požeminio garažo, kanalizacijos ir pan.

Pavadinimas „panardinamas siurblys“ taip pat atskleidžia prietaiso veikimo principą. Tokį siurblį reikia visiškai panardinti į skystį. Kai kuriuose modeliuose įrengta plūdė, kuri, viršijus mažiausią leistiną panardinimo lygį, pertraukia variklio darbą, kad jis nesudegtų dėl sauso darbo.

Panardinamųjų siurblių darbinės charakteristikos

Panardinamieji siurbliai pasižymi dideliu našumu, bet palyginti mažu aukščiu. Tai reiškia, kad juos galima naudoti sekliuose vandens šaltiniuose, pavyzdžiui, minėtuose lietaus vandens rezervuaruose, baseinuose, statinėse arba užlietose patalpose, grioviuose ir įvairiuose vandens telkiniuose. Tuo pačiu metu geras panardinamasis siurblys užtikrina labai greitą vandens pumpavimą.

Dėl ribotų eksploatacinių savybių dauguma panardinamųjų siurblių netinka buitiniam vandens tiekimui, įskaitant naudojimą su hidroforų rinkiniais. Kai reikia drėkinti sodą, ūkio lauką ar aprūpinti statybvietę, yra modelių, galinčių veikti tokiomis sąlygomis ir užtikrinančių pakankamą našumą – tai aukšto slėgio panardinamieji siurbliai, plačiau: technobaltic.lt

Panardinamųjų siurblių paskirtis

Panardinamuosius siurblius galima suskirstyti į keturias pagrindines kategorijas:

  • Panardinamieji švaraus vandens siurbliai – be kita ko, gali būti naudojami vandeniui tarp rezervuarų perpumpuoti, švariam lietaus vandeniui išpumpuoti ir pan.
  • Panardinamieji siurbliai nešvariam vandeniui – atsparūs įvairiems užterštumams, todėl idealiai tinka užtvindytoms patalpoms sausinti.
  • Nuotekų, septikų ir srutų panardinamieji siurbliai – kaip matyti iš pavadinimo, gali siurbti skystį su stambesnėmis priemaišomis, tačiau tai priklauso nuo siurblio konstrukcijos ir nuo to, ar naudojamas smulkintuvas.
  • Aukšto slėgio siurbliai – skirti profesionaliam naudojimui, įskaitant didelių laukų drėkinimo sistemų maitinimą arba vandens tiekimą įvairių tipų įrangai ir technologinėms linijoms.

Taip pat skaitykite