Paminėtos Justino Marcinkevičiaus 93-iosios gimimo metinės

IMG_1221

Jau tapo tradicija – Poeto gimimo dieną, kovo 10-ąją, susitikti Justino Marcinkevičiaus memorialiniame kambaryje jaukaus pokalbio prie jo Asmeninės bibliotekos.

Kovo 10 d. Prienų Justino Marcinkevičiaus viešojoje bibliotekoje vykusiame renginyje „Diena su Justinu…“, skirtame Justino Marcinkevičiaus 93-iosioms gimimo metinėms paminėti, dalyvavo Prienų rajono savivaldybės atstovai: meras Alvydas Vaicekauskas, Administracijos direktorė Jūratė Zailskienė, Kultūros ir turizmo skyriaus vedėjas Rimantas Šiugždinis, Švietimo ir sporto skyriaus vedėjas Rimvydas Zailskas.

Į Poeto Justino Marcinkevičiaus gimtadienio minėjimą atvyko ir Prienų rajono savivaldybės laikraščio „Gyvenimas“ redaktorė Ramutė Šimukauskaitė, Prienų krašto muziejaus direktorė Lolita Batutienė ir direktorės pavaduotoja vyr. fondų saugotoja Ernesta Juodsnukytė, Prienų krašto bendruomenės atstovai bei Poeto kūrybos gerbėjai.

Tarp garbių svečių – Poeto dukra Jurga Marcinkevičiūtė, anūkė, humanitarinių mokslų daktarė, jaunesnioji Lietuvių literatūros ir tautosakos instituto mokslo darbuotoja Salomėja Bandoriūtė-Leikienė, Jurgos anyta Živilė Bandorienė, rašytoja Elena Kurklietytė. Dalindamiesi prisiminimais artimieji akcentavo Poeto begalinį paprastumą, nuoširdumą, subtilų humoro jausmą, rūpinimąsi kitais ir dėmesį kiekvienam žmogui, kuriam jo reikėdavo. Anot artimųjų, nuo jo visada sklido gerumas.

Prieniečiai buvo pamaloninti ir Poeto artimųjų, išgirdę, jog niekur kitur nėra ir nebus tokių nuoširdžių renginių, kokie vyksta Prienuose. Apie artimą bičiulystę su Poetu mintimis pasidalijusi Vytauto Bubnio žmona E. Kurklietytė, kuri visada prisipažįsta meilę Prienams, taip pat sakė, kad tokio jausmo, koks ištinka būnant čia, niekur kitur nepatirianti.

IMG_1179

Poeto Justino Marcinkevičiaus paprastumą, kuklumą akcentavo ir Savivaldybės meras A. Vaicekauskas. Jis prisiminė jubiliejinį vakarą Prienų kultūros ir laisvalaikio centre, Poeto susijaudinimą, klausantis „Žiburio“ gimnazijos mokinių, taip pat susitikimus su kraštiečiais. „Visad prisimename Justiną Marcinkevičių, Prienų garbės pilietį, kaip labai vertinusį Prienus. Kiekvieną kartą, kai tik būdavo galimybė, jis čia apsilankydavo. Nors Poetas buvo didelis autoritetas, šalia kurio nejauku būdavę kartais ką nors pasakyti, vos tik užkalbinus, bendrauti tapdavo labai paprasta“, – pabrėžė meras. Renginio metu meras taip pat pasveikino kovo 11-ąją garbingą 90 metų jubiliejų pasitikusią rašytoją E. Kurklietytę, padėkojo už puoselėjamus artimus ryšius su Prienais ir palinkėjo stiprios sveikatos, energijos bei malonių susitikimų.

Prienietis melomanas Vytautas Mekšriūnas surinko ir įrašė dainas, sukurtas pagal Justino Marcinkevičiaus poezijos žodžius, ir įteikė kompaktinius diskus artimiesiems bei šią idėją pasiūliusiai fotografei Onutei Valkauskienei.

Renginyje koncertavo Prienų meno mokyklos mokytojos Vitalija Aukštakalnienė ir Renata Žaldarienė. Visiems už dalyvavimą Poeto gimtadienio minėjime padėkojo Prienų Justino Marcinkevičiaus viešosios bibliotekos direktorė Daiva Čepeliauskienė.

Renginį vedė viešosios bibliotekos metodininkė Dalia Bredelienė.

Prienų Justino Marcinkevičiaus viešosios bibliotekos ir Prienų r. savivaldybės informacija

Taip pat skaitykite