Pakartotiniame balsavime rinkimuose į Seimą dalyvaus Andrius Palionis ir Jūratė Zailskienė


Vacys Staknys

Rinkimai. Jau tapo aišku, jog Dainavos vienmandatėje apygardoje bus reikalingas antrasis turas ir pakartotinis balsavimas. Daugiausiai rinkėjų balsų surinko dabartinis Seimo narys nuo mūsų krašto Andrius Palionis ir socialdemokratė Jūratė Zailskienė.  

Trečias liko TS-LKD kandidatas Andrius Kupčinskas, ketvirta – LVŽS kandidatė Rita Keturakienė, penkta – partijos „Laisvė ir teisingumas“ kandidatė Loreta Jakinevičienė. Ar buvo netikėtumų? Tikrai buvo. Rinkėjai daug balsų atidavė konservatoriui Andriui Kupčinskui. Jis laimėjo 9 Alytaus rajono apylinkėse. Pagal gautus balsus A. Kupčinskas (2336) liko trečias. 

Dviejų apylinkių rinkėjai daugiausiai balsų atidavė Ritai Keturakienei, dar dviejų – Andriui Palioniui, vienos – Loretai Jakinevičienei. LVŽS atstovavusiai Ritai Keturakienei balsus atidavė 2122 rinkėjai ir tai buvo ketvirtasis rezultatas. Dviejose apylinkėse laimėjusi socialdemokratė Jūratė Zailskienė surinko 2625 rinkėjų balsus ir su antru rezultatu pateko į antrąjį balsavimo turą. Daug balsų ji gavo Birštono ir Prienų miesto apylinkėse ir jie buvo lemiami aplenkiant konservatorių A. Kupčinską, kuris ilgą išlaikydavo antrąją poziciją.

28 apylinkių rinkėjai (4583) savo balsus atidavė dabartiniams Seimo nariui Andriui Palioniui, kuris, tarp jų, laimėjo Birštono, Prienų ir Jiezno miestuose. Naujai sukurtos partijos „Laisvė ir teisingumas“ kandidatei Loretai Jakinevičienei šie rinkimai nebuvo itin sėkmingi. Jai savo balsus atidavė 1595 rinkėjai ir tai buvo penktasis rezultatas. 

Kitus kandidatus palaikė 2141 rinkėjas. Iš jų 985 savo balsus atidavė „darbiečiui“  Gintautui Sodaičiui, 669 – Liberalų sąjūdžio kandidatui Pauliui Minajevui, 261 – Leonui Sakalavičiui, 226 – Antanui Bartusevičiui. 

Reikia pastebėti, jog prie Birštono ir Prienų rajono savivaldybių rinkiminių apylinkių prijungtos Alytaus rajono rinkiminės apylinkės pakoregavo įprastinius mūsų krašto rezultatus. Tai rodo ir Dainavos daugiamandatės apygardos rezultatai.

TS-LKD_logotipas_su_trumpiniu

Daugiausiai balsų rinkėjai atidavė TS-LKD kandidatų sąrašui (3351). Antrasis rezultatas priklauso LVŽS sąrašui (2868). Ir tik treti jau ne vieną kadenciją Birštono ir Prienų rajono savivaldybes valdantys socialdemokratai (2523).   Tai labai netikėtas rezultatas ir tikrai turėjo nuvilti šių savivaldybių LSDP skyrius.
Jei Birštono socialdemokratai savo  savivaldybės teritorijoje surinko daugiausiai (442)  balsų ir jų persvara prieš konservatorius (423)  buvo 9 balsai, tai Prienų socialdemokratai liko tik antri rajone.

Ketvirtoje pozicijoje LSDD partija (1847), penktoje – „darbiečiai“ (1290), šeštoje – partija „Laisvė ir teisingumas“ (910). Nors „Laisvės“ partija mūsų krašte neturi savo skyrių, bet rinkėjai atidavė jai 908 balsus ir aplenkė „Liberalų sąjūdį“ (610).

Taip pat skaitykite