Pagarba policijos darbuotojams, kuriuos ne veltui vadina ANGELAIS

IMGP7051

Vilija Čiapaitė

Ginti. Saugoti. Padėti” – Lietuvos policijos šūkis. Kiekvienas šio šūkio žodis yra ypatingas ir turi savo reikšmes. Žodis „ginti“ – reiškia ginti žmogaus teises ir laisves, „saugoti“ – reiškia, kad būtina saugoti visuomenę ir valstybę, o „padėti“, vadinasi pareiga padėti žmogui, šeimai ir bendruomenei. Tokius sau keliamus reikalavimus šios profesijos žmonėms žino ir jais vadovaujasi kasdieniame darbe.

Atsigręžiant į istoriją

Angelų sargų šventė atsirado XVII a. Ispanijoje ir Prancūzijoje, ji buvo minima pirmąjį rugsėjo sekmadienį. XVII a. pabaigoje ją visų katalikų bažnyčių švente padarė popiežius Klemensas X, bet perkėlė į spalio 2 d.

Lietuvos policijos tradicijos ėmė formuotis 1918–1924 m., kai Lietuvoje įkurta milicijos organizacija, dirbo milicininkai savanoriai. 1924 m. sausio 1 d. milicija oficialiai pervardyta į policiją. Jos veiklą reglamentavo to meto įstatymai ir statutai.

Ačiū, kad jūs esat!

Laikas keičia daug darbo specifikų, tačiau policijos pareigūnai neatsilieka nuo technologijų. Ir kasdien įrodo, kad jie myli savo darbą, didžiuojasi vilkėdami uniformą, džiaugiasi pasirinkę šią atsakingą ir garbingą profesiją. Dėl to mes jaučiamės saugūs, nes mūsų Angelai sargai visuomet pasiruošę mums pagelbėti, patarti, padėti.

Šventinis renginys, kurio metu buvo apdovanoti pareigūnai ir rėmėjai

Alytaus apskrities vyriausiojo policijos komisariato Prienų rajono policijos komisariato viršininkas Andrius Rupeikis sveikinimo žodyje pasidžiaugė kolektyvu, kuriame dirba daug sumanių pareigūnų, kurių dėka išaiškinama daug nusikalstamų veikų. Taip pat jis pasidžiaugė, jog jiems visada į pagalbą ateina ir Policijos komisariato rėmėjai.

Seimo narys Andrius Palionis taip pat sakė: „Policijos – Angelų sargų – dienos išvakarėse dėkoju visiems Lietuvos viešosios tvarkos saugotojams už labai atsakingą kasdienį darbą, kuris kiekvieną pilietį moko pajusti dienos vertę. Viešojo sektoriaus atstovas – tai žmogus, į kurį labiausiai krypsta visuomenės akys. Savo darbe Jums tiesiog privalu būti pavyzdžiu žmonėms“.

Prienų rajono savivaldybės meras Alvydas Vaicekauskas taip pat pasveikino pareigūnus su profesine švente.

Beje, daug pareigūnų už nepriekaištingą darbą buvo apdovanoti padėkomis, asmeninėmis dovanomis. Prie šių apdovanojimų prisidėjo ir Seimo narys Andrius Palionis, Prienų rajono savivaldybės meras Alvydas Vaicekauskas, kitų organizacijų vadovai, Prienų rajono seniūnijų seniūnai.

O pabaigai norėčiau pasakyti, jog kiekvienas darbas turi savo niuansų. Tai ypač aktualu ir policijos darbuotojams. Juk jie taip pat turi šeimas, artimuosius, kuriems skiria dėmesį, meilę. Tad nesuklysiu sakydama, jog pareigūnai kaskart, atlikdami savo darbą, aukojasi dėl mūsų, paprastų žmonių, kad galėtume be baimės vaikščioti ir dalyvauti įvairiuose renginiuose, auginti savo atžalas. Juk saugumas, ramybė suteikia mums ir mūsų artimiesiems, pažįstamiems ir ne tik puikią gyvenimo kokybę, bet ir pagarbą Policijos darbuotojams, kuriuos ne veltui daugelis vadina ANGELAIS.

Taip pat skaitykite