Pagarba ir meilė – Onoms

IMGP6972

Jau ketvirtąjį kartą Pieštuvėnų krašto gyventojai buvo pakviesti į smagią Oninių šventę, kurią rengia šio kaimo bendruomenė ir Pieštuvėnų bei Medžionių seniūnaitės. Į ją mielai renkasi ne tik pieštuvėniškiai bei čia poilsiaujantys žmonės, bet ir aplinkinių kaimų gyventojai.

Liepos 27-ąją šventės dalyviai karštą popietę susibūrė darželio kieme – čia ir pavėsio nemažai, ir vietos ganėtinai.

Žinoma, šią dieną pagerbiamos ne tik varduvininkės, bet ir duonelė – šviežiai kepta iš naujojo derliaus grūdų ji tampa garbingu susibūrimo svečiu, primenančiu sunkų žemdirbio triūsą ir jo atnešamą gėrį. Gražų Onų būrelį pasveikino Stakliškių seniūnijos seniūnas Gintautas Kaminskas su socialine darbuotoja Romualda Radžiukyniene, prie jų gražiais žodžiais ir dovanomis prisidėjo beveik visi seniūnaičiai, pakviesti į šią šventę, kiti svečiai.

Labai smagu, kad Pieštuvėnų krašto moterys, mylinčios dainą, pačios susibūrė į vokalinį ansamblį, kuris sėkmingai gyvuoja jau keleri metai. Dainininkės, vadovaujamos Onutės Kamblevičienės, kaskart nudžiugina gražiomis liaudies ir estradinėmis dainomis, savo repertuarą parodo ir svečiuose, kitose seniūnijos vietovėse. Labai laukiamas Oninėse ir Medžionių kaimo duetas – Ona Genienė ir Bronė Guminienė, pamaloninančios klausytojus savojo krašto dainomis. O prie jų visų jau tradiciškai prisideda kraštiečio Vinco Beliūno suburta kapela bei kauniečiai muzikantai, kurie būtent Oninių Pieštuvėnuose progai sukuria liaudies muzikos ir dainų ansamblį „Ekspromtas“. Valsų ir polkų melodijų suvilioti, karštos saulės nepaisydami, šokti ėjo pagyvenę ir jauni, net ir skaudančias kojas pamiršę žmonės. Pradžią nedrąsiesiems parodė seniūnas G. Kaminskas ir Vyšniūnų seniūnaitis Juozas Majauskas, šauniai sukęsi vidury aikštelės vis su kita varduvininke. O netrukus jau trypė poros, skriejo rateliai, švietė šypsenos ir džiaugsmas ne tik Onų, bet ir kitų šventės dalyvių veiduose.

Kad ir pavėsis, bet vis tiek karšta, kad ir karšta, tačiau užkąsti irgi norisi. O šiuos žmonių norus kuo puikiausiai atspėjo šventės organizatoriai, spėriai sukęsi su padėklais sumuštinių ir šaltutėlės giros ąsočiu. Šokiai ir dainos, juokai ir paplepėjimai – ko bereikia šventą dieną atsipūsti nuo namų rūpesčių. To smagumo ir geros nuotaikos užteks ilgam, ne tik per vasaros ir rudens darbymečius, bet ir iki kito tokio malonaus susibūrimo, surengiamo šaunių Pieštuvėnų kaimo žmonių.

Taip pat skaitykite