Padėtis kurorte stabili

Tokią išvadą galima padaryti iš ataskaitos apie Birštono policijos pareigūnų veiklą 2013 metų pirmajame pusmetyje.

Jos pristatyme liepos 11-ąją dalyvavo Alytaus apskrities VPK viršininko pavaduotojas Raimundas Jaciunskas, Birštono savivaldybės merė Nijolė Dirginčienė, būrelis birštoniečių pareigūnų bei keli visuomenės atstovai, kurių, regis, tokiame renginyje turėtų būti daugiau.

Stabilią kriminogeninę situaciją Birštono savivaldybėje rodo penkerių pastarųjų metų statistika. Tiesa, Birštone, kaip ir kitur padaugėjo smurto artimoje aplinkoje, dažniau nusižengia nepilnamečiai. Ne išimtis kurortas ir dėl alkoholio vartojimo – čia taip pat gana dažnai tenka tramdyti girtus asmenis viešose vietose, ardyti degtindarių ir nelegalių prekeivių alkoholiu buveines. Pasak merės N. Dirginčienės, mieste yra jau visiems gerai žinomų „veikėjų“, kurie užkabinėja praeivius gatvėse, parke, prašinėja pinigų alui. Išvaryti iš vienos vietos, jie susiburia kitoje, tačiau, anot Birštono PK viršininko Rolando Stikliaus, pareigūnai šiems žmonėms negaili dėmesio, nepritrūks jo ir ateityje.

Saugumas ir ramybė Birštone ir seniūnijoje – našaus ir aktyvaus birštoniečių pareigūnų darbo rezultatas. Statistika rodo, jog dar geriau tiriamos ir išaiškinamos nusikalstamos veikos, didelę įtaką daro ir prevencinė veikla – reidai, renginiai, susitikimai su visuomene, jos švietimas, skatinimas bendradarbiauti su teisėsauga. Ant kiekvieno policijos automobilio, įvairiose skelbimų lentose birštoniečiai gali rasti telefono numerį – 8 698 47188, kuriuo bet kada gali išsikviesti pareigūnus į pagalbą, pranešti jiems apie vykdomą nusikaltimą. Be to, Birštone ir seniūnijoje veikia šešios Saugios kaimynystės grupės, su policijos pareigūnais noriai bendradarbiauja kaimų bendruomenės, seniūnaičiai, puikiai žinantys vietos gyvenimą ir galintys padėti žmonėms pasikviesti pagalbą, jeigu jie to patys nesugeba.

Tad birštoniečių pareigūnų veikla, nuteikianti taip maloniai ir viltingai, sulaukė pritarimo iš susirinkimo dalyvių bei linkėjimų ir toliau sėkmingai dirbti.

Taip pat skaitykite