Įvairių odontologinių procedūrų metu, ozono terapija yra taikoma vis dažniau. Nors stomatologai iš viso pasaulio, šią terapiją taiko mažų mažiausiai kelis dešimtmečius, mūsų šalies pacientams – ozono terapija odontologijoje vis dar yra naujovė. Ne visi pacientai supranta, kokią naudą ozono terapija gali suteikti odontologiniam gydymui. Taip pat yra nemažai skeptikų, kurie mano, jog ozono terapija nėra saugi žmogaus organizmui. Aptarkime, kokie yra esminiai dalykai, kuriuos reikėtų žinoti apie ozono terapijos taikymą odontologijoje.
Kaip atliekama ozono terapija?
Taikant ozono terapiją yra naudojamas specialus ozono įrenginys, kuris skleidžia žmogaus organizmui visiškai nekenksmingas ozono dujas. Šios dujos efektyviai dezinfekuoja reikiamą sritį burnos ertmėje ir tokiu būdu naikina daugelį bakterijų bei virusų. Iš esmės, pagrindinė funkcija, kurią atlieka ši terapija yra bakterijų naikinimas. Bakterijų naikinimas yra aktualus beveik kiekvienam odontologiniam procesui, todėl ozono terapija odontologijoje yra naudojama vis dažniau ir plačiau.
Ozono terapijos saugumas
Taikant šią terapiją yra naudojamos specialios ozono dujos. Būtent šis faktorius dažniausiai sukelia pacientų nepasitikėjimą šiuo, bakterijų šalinimo metodu. Visgi, reikėtų suprasti, kad tiek odontologijoje, tiek bet kurioje kitose srityje taikoma ozono terapija yra visiškai saugi žmogaus organizmui ir tikrai nepavojinga paciento sveikatai. Ozono terapijos metu yra naudojamos visiškai natūralios, jokių kenksmingų medžiagų neturinčios dujos, kurios ne tik nekelia jokios žalos, bet ir padeda sumažinti šalutinį poveikį, kuris pacientams kartais pasireiškia po sudėtingesnių odontologinių procedūrų.
Kokioms odontologinėms procedūroms ozono terapija yra naudinga?
Ozono terapija yra naudinga visais atvejais, kai kovojama su įvairiomis dantų problemomis, kurias sukėlė burnos ertmėje susikaupusios bakterijos. Iš esmės, šią terapiją tikslinga taikyti bet kokios odontologinės procedūros metu. Odontologai ozono terapiją neretai taiko atlikdami dantų šaknų kanalų gydymą. Taip pat ši terapija neretai taikoma kovojant su ėduonies problemomis ar dantenų ligomis. Ozono terapija taikoma ir šalinant dantis ar atliekant estetinį dantų plombavimą. Taip pat ji neretai propaguojama ir atliekant profesionalią burnos higieną. Ši terapija odontologui padeda suformuoti kuo mažiau bakterijų turinčią burnos ertmę, o šis privalumas teigiamai pasitarnauja bet kokios odontologinės procedūros labui.
Kodėl ozono terapija odontologijoje taikoma vis dažniau?
Prieš kelis metus, apie ozono terapijos taikymą odontologijoje girdėjo tik nedaugelis pacientų. Šiais laikais, šią terapiją taiko vis daugiau odontologų. Kodėl taip yra? Priežastis labai akivaizdi. Ozono terapija suteikia galimybę atlikti kuo saugesnį dantų gydymą, stipriai nepažeidžiant danties audinių. Sakykim, norint išspręsti ėduonies problemas, anksčiau negalima buvo išvengti danties gręžimo veiksmų, kuriuos atliekant būdavo pašalinamas didelis kiekis danties audinių. Taikant ozono terapiją, tokio gydymo galima išvengti. Ozono terapija saugiu, danties audiniams visiškai nežalingu būdu, sunaikina visas bakterijas, kurios ir sukelia ėduonies problemas. Jeigu ėduonies pažeidimai nėra dideli, kartais dantų gydymui gali pakakti tiesiog ozono terapijos. Net ir esant sudėtingesniems ėduonies pažeidimams, taikant ozono terapiją, išsaugomas ženkliai didesnis danties audinių kiekis nei jos netaikant, todėl atliekant plombavimą, prireikia žymiai mažiau medicininių medžiagų.
Nors ozono terapijos teigiamas poveikis įvairioms odontologinėms procedūroms yra daugiau nei akivaizdus, šią terapiją mūsų šalyje taiko dar ne visos odontologinės klinikos. Bioimplantai.lt savo pacientams siūlo tik pažangiausius odontologinio gydymo metodus, į kuriuos neabejotinai yra įtraukta ir ozono terapija. Daugiau informacijos apie saugų, naujos kartos dantų gydymą galite rasti internetiniame puslapyje: https://bioimplantai.lt/biologines-paslaugos/ozono-terapija/ . Susipažinkite ir kitą kartą dantų problemas pašalinkite ne tradiciniu, o moderniu ir svarbiausia – maksimaliai saugiu būdu.