Opozicijos spaudos konferencijoje – palaikymas ūkininkams ir nerimastis dėl nuotekų kainų

Vacys Staknys

Vasario 21 d. vykusioje spaudos konferencijoje Prienų rajono savivaldybės Tarybos opozicijai priklausančios frakcijos planavo pristatyti savo matymus dviem klausimais – pristatyti du paruoštus sprendimo projektus ir išsakyti savo nuomonę dėl padidėjusių centralizuotai surenkamų nuotekų kainų.
Deja, sprendimų projektų dėl kompensacijų ūkininkams pristatymas faktiškai neįvyko. Vietoje sprendimų projektų pristatymo būtinumo buvo dar kartą išsakyta Prienų ūkininkų sąjungos pozicija dėl susiklosčiusios situacijos žemės ūkyje. Prienų ūkininkų sąjungos pozicija jau buvo pristatyta ne viename renginyje. Opozicijos spaudos konferencijoje ūkininkai išsakė daug priekaištų valdantiesiems. Daug kritikos sulaukė ir LVŽS frakcija Taryboje, kuri įeina į valdančiąją koaliciją. Ūkininkų atstovai teigė, jog jautėsi lyg būtų iškviesti ant raudono LVŽS kilimo atsiskaityti prieš frakciją, o ne, atvirkščiai, pasakyti, kaip jie gina ūkininkų interesus būdami valdančiojoje Taryboje. Iš tiesų, svarstant klausimą dėl paruoštų sprendimų projektų opozicijos atstovai diskutavo su ūkininkų atstovais, o ne grindė savo poziciją dėl pristatomų klausimų.

Pristatant klausimą dėl vandentvarkos kainų opozicija atkreipė dėmesį, jog rajonas kaina lyderiauja šalyje ir tai neramina. Buvo konstatuota, jog kaina nustatyta vienašališkai susitikus merui ir bendrovės vadovui (galutinę kainą nustato VERT pagal įmonių pristatytus paskaičiavimus. Red. pastaba). Taip pat buvo pasakyta, jog pateikiama informacija apie investicijas neatitinka tikrovės. Opozicijos atstovų teigimu, UAB „Prienų vandenys“ nesistengė sumažinti paviršinio vandens patekimo į nuotekų tinklus, o tai didina sumas, mokamas už nuotekų išvalymą Birštono nuotekų valykloje.
Opozicijos manymu, valdantieji investicijas planuoja pasikliaudami netikslia informacija ir tada investicijos būna neefektyvios bei didina kainą. Taip pat opozicija nesupranta, kodėl kaimo vietovėse valdantieji nenori kompensuoti žmonėms už nuotekų valymo įrenginių įrengimą.
Buvo paskleista informacija, jog UAB „Prienų vandenys“ direktorius yra UAB „Druskininkų vandenys“ valdybos narys (redakcijos duomenimis, ši informacija netiksli).
Primename, jog vasario 29 d. vyksiančiame Prienų rajono savivaldybės Tarybos posėdyje bus pristatyti opozicijos paruošti sprendimo projektai, o ūkininkai prie savivaldybės organizuos protesto akciją.

Taip pat skaitykite