Opozicijos spaudos konferencijoje – kvietimas priešintis valdančiųjų savivalei

Birželio 25 d. Prienų rajono savivaldybės Tarybos opozicijos surengtoje spaudos konferencijoje vėl buvo kalbėta apie valdančiųjų nesugebėjimus tinkamai atstovauti rajono gyventojams. Opozicijos lyderė Rima Zablackienė priekaištavo daugumai, ypač dažnai merui, dėl augančių kainų šaltam vandeniui ir nuotekų šalinimui bei komunalinių atliekų surinkimui.

Kainų augimas skurdina gyventojus
Anot darbietės, valdantieji nuėjo lengviausiu keliu, sprendžiant komunalinių atliekų surinkimo klausimą, nors buvo siūloma skatinti rūšiavimą ir tokiu būdu mažinti pristatomų į atliekų centrą apmokamų atliekų kiekį (už rūšiuotas atliekas gyventojai nemoka. – red. pastaba).
R. Zablackienės teigimu, ir pačios skolos atliekų centrui išpūstos ir nerealios. Valdančiųjų veiksmus ji įvardino kaip gyventojų skurdinamą ir teigė, jog visuomenė bus kviečiama priešintis jų savivalei.

Valdžia toleruoja „Prienų vandenų“ savivalę
R. Zablackienė tikino, jog valdantieji kiekvieną kartą naudoja tą pačią sprendimų priėmimo schemą – pastato Tarybą prieš faktą, tad belieka tik spausti mygtukus. Taip atsitiko ir su šalto vandens ir nuotekų šalinimo tarifais. Opozicija, pasak darbietės, iš anksto buvo perspėjusi, jog „Prienų vandenys“ ruošiasi ženkliai didinti savo veiklos tarifus, bet tuomet meras ramino, o dabar reikės balsuoti dėl padidėjusių kainų. Anot R. Zablackienės, valdantieji nieko nedarė, kad sušvelnintų gyventojų padėtį – net Kainų reguliavimo komisija nesutiko su bendrovės priskaičiuotais tarifais ir patvirtino mažesnį tarifą.
Tarybos narė piktinosi, kad valdantieji moka rūpintis savo reikalais (kategorijų pakėlimas, nereikalingų pareigybių steigimas), bet pamiršta, jog socialinio būsto gyventojai Birštono gatvėje jau senokai neturi geriamojo vandens, nes šulinys yra užterštas, o įvesti centralizuotai teikiamą vandenį nėra lėšų. Tiesa, darbietė patikslino, jog šiuo metu šulinys valomas, bet dirbama labai lėtai.
R. Zablackienė pakartojo, jog desperatiškas švietimo įstaigų stumdymas vyko be tinkamų diskusijų su visuomene ir netgi Tarybos nariais. Anot jos, jei ir vyksta kokie darbai, tai į skolą, o švietimo įstaigų pertvarkos sprendimai skubotai priimami todėl, kad galimai jau aiškūs „Saulutės“ ir „Gintarėlio“ pirkėjai.
Opozicijos lyderė retoriškai klausė: o kas gali atsakyti į šį klausimą?

Užkliuvo ARATC studija ir nevykdomi pažadai
Tarybos narys Juozas Krikštolaitis sukritikavo ARATC parengtą studiją ir tikino, jog Prienų rajono gyventojai už komunalinių atliekų tvarkymą moka bene daugiausiai šalyje, kaip ir už šilumą. Siūlė šiuo klausimu skaldyti rajoną į dalis ir samdyti keletą komunalinių atliekų surinkimo ir išvežimo vežėjų. Konservatoriui taip pat užkliuvo surinktų lėšų paskirstymas.
Tarybos narys Martynas Butkevičius buvo lakoniškas, nes, jo manymu, komunalinių atliekų surinkimui reikia taikyti apmokėjimo metodiką pagal „svorį“, nes dabartinės metodikos kaštai per dideli.
Tarybos narys Jonas Vilionis buvo itin kategoriškas valdančiųjų atžvilgiu. Jo manymu, daugumos veiksmai rodo, kad ji nesugeba ir nežino kur vesti savivaldos laivo, be to, valdantieji nieko nedaro, o jei ir daro, tai netinkamai.
J. Vilionis valdančiuosius įvardino kaip draugiją, diriguojamą V. Kamblevičiaus, o jų veiksmus, pertvarkant mokyklų tinklą,  – terorizmu mokytojų atžvilgiu.
Tarybos nariui Vytautui Martinaičiui užkliuvo sveikatos įstaigų metinės ataskaitos. Ypač jam neįtiko Prienų PSPC ataskaita, kurią, jo manymu, negalima taip netgi pavadinti. Anot V. Martinaičio, ataskaitas turi pristatinėti ne savivaldybės gydytojas, o įstaigų vadovai.

Etika – ne valdančiųjų reikalas
R. Zablackienė, kalbėdama apie mero Vyto Bujanausko reakciją į praeitoje spaudos konferencijoje išsakytą kritiką, pareiškė, jog Tarybos vadovo bandymai nutildyti opoziciją primena stalinistinių laikų metodus. Pasak darbietės, meras turėtų geriau apsižvalgyti savo aplinkoje, nes, pavyzdžiui, jo pavaduotoja iki šiol vadovauja Prienų bendruomenei. Tokia pat situacija ir su Išlaužo seniūnu.

Spaudos konferencijoje buvo mesti kaltinimai valdantiesiems ir dėl Valstybės kontrolės išvadų, pažadų nesilaikymo dėl Veiverių darželio bei dvigubų standartų taikymo ir atsakomybės stokos kasdieninėje veikloje.

Taip pat skaitykite

19 komentarai

  1. to AS

    labai jau emocingas (-a) tas AS 🙂 Tik daugiau nei juokinga, kai prisistato Prienu bendruomenes nariu ir aiskina, kad „senai Prienų bendruomenei vadovauja kitas žmogus“. Tas „senai“ – tai MENUO! O „skaidrioji“ visuomenininke L. Jakineviciene vicemeres pareigose nuo 2011 m. balandzio men. Taigi, visus metus poniute sedejo dviejose kedese ir nesusiprato pasijudint. Na, o jei jau taip „ismanote“ istatymus, tai mes, paprastieji mirtingieji, dar ziurime ir morales, gedos, susipratimo ir kitu dalyku…

  2. to max

    tai pasakykit gerbiamoji savo draugei vicemerei , kad pakeistu savivaldybes internetiniame tinklalpyje informacija

  3. Juokinga,

    kad jau taip ismano te istatymus, bet tik tuos, kurie naudingi tik sau ar mero pavaduotojai